קבוצת דן אנד ברדסטריט ישראל - ניהול סיכונים, איתור הזדמנויות, מידע עסקי, מידע שיווקי

מידע עסקי
ניהול סיכונים
איתור הזדמנויות
אשראי צרכני מספר D-U-N-S חדשות ואירועים English

מידע עסקי

דוחות מידע עסקי
דוח D&B - ביטחון מרבי לפני ביצוע כל פעילות עסקית
דוח שבועי
סיכום שבועי של השינויים המהותיים שחלו אצל הלקוחות שלך
שירות מודיעין עסקי
המידע שחשוב לך, ישירות למייל ובזמן אמת

ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול סיכוני לקוחות וספקים
עץ בעלויות
לראות את התמונה המלאה!
D&B Integrated
קבלת נתוני D&B ישירות למערכת המידע הארגוני שלך

מערכת CheckIt
חיווי Go/No Go לפני התקשרות עם חברות ואנשים פרטיים
דוח אשראי על אנשים פרטיים
התמונה המלאה על מצבו הפיננסי של כל לקוח פרטי
תמונת מצב חודשית
מדד D&B להערכת החוסן הפיננסי
טיוב מידע
הפוך את הדאטא בייס שלך להזדמנויות עסקיות חדשות
ניהול סיכונים

דוחות מידע עסקי
דוח D&B - ביטחון מרבי לפני ביצוע כל פעילות עסקית
דוח שבועי
סיכום שבועי של השינויים המהותיים שחלו אצל הלקוחות שלך
שירות מודיעין עסקי
המידע שחשוב לך, ישירות למייל ובזמן אמת
ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול סיכוני לקוחות וספקים
DunScore - דירוג סיכון אשראי
לחזות מראש כשלים עסקיים בהתקשרות עם חברות וספקים
עץ בעלויות
לראות את התמונה המלאה!
D&B Integrated
קבלת נתוני D&B ישירות למערכת המידע הארגוני שלך
מערכת CheckIt
חיווי Go/No Go לפני התקשרות עם חברות ואנשים פרטיים
תמונת מצב חודשית
מדד D&B להערכת החוסן הפיננסי
דוח אשראי על אנשים פרטיים
התמונה המלאה על מצבו הפיננסי של כל לקוח פרטי


D&B גלובל
Country Risk Update
מידע עומק על מדינה
דוחות איתנות פיננסית


Data Integration Toolkit


איתור הזדמנויות

DUN'S 100
להימנות עם החברות המובילות בישראל הינה זכות השמורה למעטים
דנסגייד
מנוע חיפוש מוביל בישראל, המציג את כל העסקים הרשומים במאגרי המידע של D&B
הדירקטורים
מציג מפת קשרים של דירקטורים בחברות המובילות בישראל
ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול ההזדמנויות העסקיות שלכם!
רשומות שיווקיות בהתאמה אישית
עבודות בהתאמה אישית ללקוח באמצעותן ניתן לאתר ולפלח עסקים
סקירות ענפיות
בחינה מעמיקה של כל ענף, תחום או נישה לפני קבלת החלטה על התחלת פעילות עסקית

חותם זהות עסקית
החותם שלך להצלחה


D&B גלובל
GRS
Global Reference Solution
Hoovers
מידע מורחב על חברות בעולם


עמוד הבית  |  הודעות לעיתונות  |  פורום בכירי ענף המשפט בישראל של קבוצת דן אנד ברדסטריט וגלובס 2014

פורום בכירי ענף המשפט בישראל של קבוצת דן אנד ברדסטריט וגלובס 2014

(26.02.2014)

יורם בונן, פישר בכר חן וול אוריון ושות': "הממשלה עושה סיכול ממוקד למגזר העסקי. ממש עוברים ענף ענף ופוגעים בו".
אהוד סול, הרצוג פוקס נאמן: "הביקורת של הציבור על שכר הבכירים היא מוצדקת. יש בכירים שראוי שישתכרו בהתאם לתוצאות שהם מביאים ומייצרים לציבור ויש לפעמים בכירים שנגררים כלפי מעלה ללא הצדקה"
אלי זהר, גולדפרב זליגמן: "גם לפני 50 שנה אמרו שיש יותר מדי עורכי דין. יש הרבה עורכי דין אבל אין הרבה טובים"


קבוצת דן אנד ברדסטריט כינסה זו השנה התשיעית במשרדיה בגבעתיים, את בכירי ענף המשפט בישראל במסגרת פורום גלובס DUN'S 100. עורכי הדין הבכירים עסקו בין היתר במצב הענף, הצפת השוק בעורכי דין והרגולציה המכבידה.

התייחסות למצב הענף ולהצפת השוק
עו"ד יהודה רווה מיהודה רוה ושות': "אנחנו רואים שיש גידול בצמיחה אבל בענף הלא נכון, בענף שלנו. בענף הבניין מחפשים פועלים, אבל אנשים לא ממהרים להגיע לשם למרות המשכורות הגבוהות. לא רוצים לעבוד קשה ורואים את זה גם בענף עריכת הדין, היום כל עורך דין צעיר פותח משרד".
עו"ד אמיר עמר מ-AYR - עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ: "אני חושב ההיפך מיהודה, דווקא הדור הצעיר מביא איתו איכויות שלנו לא היו בתחילת הדרך. היום משפטן הוא בעל תפקיד ופונקציה הרבה יותר גדולה וחשובה מהנדרש".
עו"ד הדר סלומון מפרל כהן צדק לצר ברץ ציין: "הסיטואציה הזו של רישיון עריכת דין לכל פועל היא לא סבירה. אין אסון לחזור להתמחות של שנתיים".
עו"ד שי פינס, מהמבורגר עברון ושות': "כמות העוסקים במקצוע הוא בלתי אפשרי. העם היהודי הוא ווכחן ולא מוכן ללכת לפשרות. הבעיה היא כמות העוסקים הגדולה והרמה יורדת בכל הפרמטרים שנסתכל. כוחות השוק לא עובדים ולא יסדרו את המצב לבד".
עו"ד יעקב ישראלי, שבלת ושות': "המשרדים הגדולים והבינוניים האיכותיים חיים בשל המוניטין הטוב שלהם. הם מקבלים עבודה מחו"ל ומסוגלים לתת עבודה טובה, אבל כל היתר משתרכים מאחור. וזה צורת עריכת דין שלא התכוונו באוניברסיטאות".
עו"ד אלי זהר, מגולדפרב זליגמן: "גם לפני 50 שנה אמרו שיש יותר מדי עורכי דין אבל אני חושב שיש הרבה אבל אין יותר מדי טובים".
עו"ד צביקה פירון ממשרד מ.פירון: "אם בזמנו היה סטאז' של שנתיים, היום זה רק 10 חודשים. אם פעם עורך דין צעיר היה עובד תחת פיקוח והדרכה, היום, למרביתם אין מקום עבודה, אז הם פותחים משרד ומי שמשלם את המחיר הם לקוחותיהם. תפקיד הלשכה הוא לקחת את עורכי הדין הצעירים ולתת להם הדרכה שהשוק לא נותן להם".
עו"ד גד נשיץ מנשיץ ברנדס ושות': "החמרת הבקרה על המכללות תועיל מאוד להעלאת הרמה. עורכי דין מצטיינים צריכים להיות אייקון לחיקוי. הריצה המטורפת של עורכי דין לכל מיקרופון, חוסר הידע ורדידות של בצירוף ההתלהמות עושה את שלה".
עו"ד גיורא ארדינסט מארדינסט בן נתן ושות': "ככל שיהיו יותר יודעי משפטים כך ירווח לחברה. לגבי העיסוק במקצוע, אלו שחושבים שזה מקצוע קל ימצאו את עצמם במקומות אחרים".

עורכי הדין התייחסו בדבריהם גם לרגולציה המכבידה לטענתם:
עו"ד אלי זהר: "מס' עורכי הדין גדל כי על המדינה השתלטה רגולציה. המשפטנים קובעים את ההתנהלות וזה מביא לעלייה בכמות עורכי הדין. הסיבה שאין משילות במדינה היא עודף משפטנות ורגולציה".
עו"ד מוריאל מטלון: "כל אלוף או כל מח"ט בצבא היום לא יכול לקבל החלטה בלי שעורך הדין שלו מאשר לו. וזה ניכר גם במקומות וענפים אחרים, כמו תשתיות ונדל"ן, שם הדברים נתקעים והבירוקרטיה הורגת".
עו"ד דודי תדמור: "אני שותף לתחושה של עודף משילות אבל היא לא נובעת מהיועצים המשפטיים אלא מציבור מקבלי ההחלטות, מנבחרינו שלא מטפלים בדברים החשובים. כמו כן, האופן שבו התקשורת מזינה ולמעשה מנהלת את מקבלי ההחלטות של הממשל היא לא הגיונית. למקבלי ההחלטות יש נטייה לא לקבל החלטות לא פופולאריות ולהתנהל לפי האג'נדה של התקשורת".
עו"ד איתן גרינברג, מגרוס, קלינהנדלר, חודק הלוי, גרינברג ושות': "אנו רואים כי מאז המשבר של 2008 ישנה התגברות רגולציה. חלק מההתעצמות של הרגולציה הגיעה מהמנהיגות השלטונית".
עו"ד יורם בונן, מפישר בכר חן וול אוריון ושות': "מבלי לשים לב עברנו מהעידן החוקתי לעידן הפוסט משפטי. היום שר כותב סטטוס בפייסבוק ומודיע מה הוא הולך לעשות. זה סימפטום שמשפיע על תהליך קבלת ההחלטות שהופך להיות פופוליסטי והממשלה עושה סיכול ממוקד למגזר העסקי. ממש עוברים ענף ענף ופוגעים בו. יש גם קונספציה שהציבור הוא שותף לעסקים הפרטיים, בהתחלה בשלב של לקיחת הסיכונים הציבור שותף סמוי אבל שיש הצלחה פתאום אומרים רגע זה שלנו בדיוק כמו שקרה בגז. היום אתה רואה תהליך שבו הפקידות המקצועית נותנות יד למהלכים הרסניים. התקשורת מובילה מהלכים שמשמעותם הוא פגיעה בטייקונים. במקום לעודד תחרות בסקטורים בעייתיים הולכים לפתרונות הקלים של לפגוע בחזקים. ואנחנו משלמים מחיר על זה, השקעות נעצרות והכסף בורח לחו"ל. המדינה צריכה להתעשת".
עו"ד יונתן אלטמן, מעמית פולק מטלון ושות': "משקיעים מוסדיים מחפשים איפה להשקיע ואין להם איפה. המשמעות היא עצירה והמשך מגמה של מיתון. הם מנוע הצמיחה של המשק וכל המהלכים הממוקדים של סיכול ופגיעה נובעים מהחשש של המנהיגות להיתפס כמסייע לעסקים הגדולים".
עו"ד אלקס הרטמן, מש.הורביץ ושות': "בשנים האחרונות הייתה התקוממות חברתית שגרמה כעת למהלך שבו מענישים כעת את אנשי העסקים של העתיד על טעויות של העבר וזה פוגע במדינה בטווח הארוך. מי שמושל צריך להיות מספיק חזק, לקחת אחריות ולחשוב לטווח הרחוק ולא ללכת למהלכים פופוליסטיים".
עו"ד דודי תדמור: "בתחומים רבים משרד המשפטים אימץ לו גישה שהוא עורך הדין של המדינה ומאפשר לפוליטיקאים לעשות מה שהם רוצים כמעט ללא הגבלות. בנוסף, הסיכוי שעתירות כלכליות יתקבלו הוא כל כך נמוך וזה כי משרד המשפטים לא ממלא את תפקידו. יש להחזיר את הפיקוח והבקרה".
עו"ד צבי פירון: "בזמן שהתמ"ג עלה ב40%, המשכורות לא עולות ומזה אפשר להסיק שיש לנו חוסר ברגולציה יעילה. זכויות האזרח בישראל מוגנות הרבה יותר מלפני 30-40 שנה. כשמדברים על זכויות כלכליות הן מתנגשות עם זכויות אחרות".
עו"ד דורון שוופי, מש.פרידמן ושות': "להגיד שבישראל אין עודף רגולציה זה דבר הזוי, חוק הריכוזיות זה עסק מאוד מאוד מסובך להבנה".
עו"ד מוריאל מטלון: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים הורדת ריבית וניסיון של המדינה להתערב, אנחנו גם רואים המשך ביקושים רבים מאוד ופריצת דרך מצד השקעות מסין אבל אנחנו גם רואים חשש מהתחלה של חרם כלכלי. ראו מקרה סודה סטרים. אם לא ייעשה מעשה מדיני לתהליך שלום אנחנו נראה יותר חברות שייצאו מהארץ וירידה בתמ"ג. אני מאוד חושש שקרי ירים ידיים ותפרוץ אינתיפאדה שלישית".
לגלריית התמונות המלאה

כל הזכויות שמורות 2014 © דן אנד ברדסטריט ישראל
       


מידע עסקי

ניהול סיכונים

איתור הזדמנויות

D&B גלובל

דן אנד ברדסטריט