קבוצת דן אנד ברדסטריט ישראל - ניהול סיכונים, איתור הזדמנויות, מידע עסקי, מידע שיווקי

מידע עסקי
ניהול סיכונים
איתור הזדמנויות
אשראי צרכני מספר D-U-N-S חדשות ואירועים English

מידע עסקי

דוחות מידע עסקי
דוח D&B - ביטחון מרבי לפני ביצוע כל פעילות עסקית
דוח שבועי
סיכום שבועי של השינויים המהותיים שחלו אצל הלקוחות שלך
שירות מודיעין עסקי
המידע שחשוב לך, ישירות למייל ובזמן אמת

ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול סיכוני לקוחות וספקים
עץ בעלויות
לראות את התמונה המלאה!
D&B Integrated
קבלת נתוני D&B ישירות למערכת המידע הארגוני שלך

מערכת CheckIt
חיווי Go/No Go לפני התקשרות עם חברות ואנשים פרטיים
דוח אשראי על אנשים פרטיים
התמונה המלאה על מצבו הפיננסי של כל לקוח פרטי
תמונת מצב חודשית
מדד D&B להערכת החוסן הפיננסי
טיוב מידע
הפוך את הדאטא בייס שלך להזדמנויות עסקיות חדשות
ניהול סיכונים

דוחות מידע עסקי
דוח D&B - ביטחון מרבי לפני ביצוע כל פעילות עסקית
דוח שבועי
סיכום שבועי של השינויים המהותיים שחלו אצל הלקוחות שלך
שירות מודיעין עסקי
המידע שחשוב לך, ישירות למייל ובזמן אמת
ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול סיכוני לקוחות וספקים
DunScore - דירוג סיכון אשראי
לחזות מראש כשלים עסקיים בהתקשרות עם חברות וספקים
עץ בעלויות
לראות את התמונה המלאה!
D&B Integrated
קבלת נתוני D&B ישירות למערכת המידע הארגוני שלך
מערכת CheckIt
חיווי Go/No Go לפני התקשרות עם חברות ואנשים פרטיים
תמונת מצב חודשית
מדד D&B להערכת החוסן הפיננסי
דוח אשראי על אנשים פרטיים
התמונה המלאה על מצבו הפיננסי של כל לקוח פרטי


D&B גלובל
Country Risk Update
מידע עומק על מדינה
דוחות איתנות פיננסית


Data Integration Toolkit


איתור הזדמנויות

DUN'S 100
להימנות עם החברות המובילות בישראל הינה זכות השמורה למעטים
דנסגייד
מנוע חיפוש מוביל בישראל, המציג את כל העסקים הרשומים במאגרי המידע של D&B
הדירקטורים
מציג מפת קשרים של דירקטורים בחברות המובילות בישראל
ארגז הכלים
ארגז הכלים – לניהול ההזדמנויות העסקיות שלכם!
רשומות שיווקיות בהתאמה אישית
עבודות בהתאמה אישית ללקוח באמצעותן ניתן לאתר ולפלח עסקים
סקירות ענפיות
בחינה מעמיקה של כל ענף, תחום או נישה לפני קבלת החלטה על התחלת פעילות עסקית

חותם זהות עסקית
החותם שלך להצלחה


D&B גלובל
GRS
Global Reference Solution
Hoovers
מידע מורחב על חברות בעולם


עמוד הבית  |  הודעות לעיתונות  |  'בעיית היצע הדירות הקטן נמצאת רק במדינת תל אביב'

'בעיית היצע הדירות הקטן נמצאת רק במדינת תל אביב'

(09.04.2014)

כך אמר יונה יהב, ראש עיריית חיפה בפורום ראשי הרשויות המקומיות שאירחה הבוקר קבוצת דן אנד ברדסטריט. יהב הצהיר כי הצליח לקצר את ההמתנה להיתרי בנייה בחיפה משנה וחצי לחודש בודד. ערן היימר, מנכ"ל מדרוג: "ראשי הרשויות המקומיות לא מנצלים מספיק את המימון החוץ בנקאי וזה מקשה עליהם לבנות תשתיות שיתמכו בהקמה של יחידות דיור"

"אנחנו בכיוון של צמיחה בגובה 3% בשנתיים הקרובות. מדד מחירי הדיור עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות בזמן שהשכר הריאלי כמעט ולא עלה. יכולת והחזר המשכנתא של משקי הבית הולכת ויורדת. ב-4 השנים האחרונות חוב משקי הבית עלה ב-20%. המגזר העסקי לא מייצר משרות ולא צומח בתעסוקה שלו", אמר צח ברקי, מנהל אגף כלכלה, מידע ומחקר בקבוצת דן אנד ברדסטריט.

"בשנתיים האחרונות יש ירידה בכמות החברות שנפתחו במשק ועלייה בכמות החברות שנסגרו. בשנה האחרונה יש ירידה של 12% במספר החברות במשק. כל הנתונים מתיישבים עם הקיפאון בחוב המגזר העסקי במשק. יש גידול חד מאוד בימי האשראי בהסכמה, כלומר עלייה במספר ימי האשראי שמאפשרים ספקים ללקוחות שלהם". "כפי שמשתקף מהנתונים יש ירידה בכדאיות לפתיחה של עסקים חדשים", הדגיש.

חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי: "לשלטון המקומי יש אחריות בעליית מחירי הנדל"ן. ראשי רשויות מקומיות עכבו תוכניות. אם המדינה לא תייעל תקציבים מדינת ישראל תהיה בסופו של דבר מדינת גדרה-חדרה. במודיעין דירה שעלתה בשנת 2003 כ-600 אלף שקלים, הגיעה בשנת 2010 למחיר של 1.5 מיליון שקל, אין לכך שום הצדקה. אפשר לייצר בתקופה קצרה דירות לזוגות צעירים. המדינה צריכה להשקיע ולחזק את הפריפריה. לכולם יש אחריות, האחריות היא לא רק של המדינה".

יונה יהב, ראש העיר חיפה: "השאלה של מחסור בדירות זו שאלה תל אביבית, אצלנו אין מחסור בדירות. ההיצע הקטן הוא רק מדינת תל אביב ואף אחד לא זוכר את הסכנה הגדולה בריכוז במדינת תל אביב. אף אחד לא יקנה דירה אם לא יהיה לו מקום עבודה. 55% מהתל"ג הוא במדינת תל אביב".

"הצלחנו להוריד את זמן ההמתנה להיתר בניה על ידי העירייה לחודש. אצלנו בונים כרגע כ-7 מלונות במקביל, אין לזה אח ורע בעולם. הכל נבע מהגישה להוריד את משך זמן הבנייה. אם אני מוליך את הקבלן שנה וחצי במסדרונות, אז עלויות האשראי שלו מאוד גבוהות וזה מתגלגל על צרכן הקצה", הסביר יהב.

מוטי ששון, ראש העיר חולון: "המדינה והקבלנים הם האשמים בהיצע הנמוך של יחידות הדיור. לא יכול להיות שמחירי הנדל"ן כל הזמן עולים. המצב של הזוגות הצעירים לא מעניין את הקבלנים. למה המדינה לא משחררת קרקעות. ביבי ביטל את העמדת הקרקעות לזכאים, לכן זוגות צעירים בורחים למדינות אחרות בעולם. רן כהן היה חבר כנסת בזמן שאני הייתי ראש עיר, הוא אמר לזכאי עמידר שהם יכולים לממש את הזכויות של הציבור בדירות תמורת 30% מערך הדירה והמדינה מה עשתה? שלשלה את הכסף הזה לכיס שלה במקום לבנות דירות חדשות. הממשלה היא האשמה הכי גדולה בעליית מחירי הנדל"ן".

ששון הוסיף: "המדינה כל הזמן מעכבת אותנו בבנייה של יחידות דיור. כשאני לפני 20 שנה התמניתי לראש עיר התנגדתי לבנייה של דירות 3 חדרים כי עליהן הקבלנים הרוויחו יותר. כיום המצב שונה מאוד כי אתה חייב דירות גדולות כדי שישלמו את הארנונה כדי לאפשר לאוכלוסיות החלשות לשלם פחות ארנונה".


רן קוניק, ראש העיר גבעתיים: "עד שלא ייפתר המצב שהאיש שגר רחוק מתל אביב אומר לעצמו אני חייב להגיע לתל אביב, אחרת אין לי עתיד במדינה. ברגע שתהיה מערכת תחבורתית שתאפשר להגיע מאשקלון לתל אביב בחצי שעה רק אז יהיה פתרון. התחבורה היא קטע משלים. העברת בסיסי צה"ל זו יוזמה מצוינת. היתרון הכי גדול של גבעתיים הוא הקירבה לתל אביב. העיר גבעתיים בנויה על ארנונה למגורים וזו ארנונה שמפסידים עליה כסף ולא מרוויחים".


עו"ד יעלה מקליס, ראש העיר יהוד מונוסון: "הנושא של תעסוקה הוא מרכיב מאוד משמעותי כי משרדי ממשלה שונים מנסים לקדם את נושא המגורים. העיר לא מסוגלת להכיל בבת אחת 4,000 יחידות דיור גם למגורים. נושא הרכבת חייב לעלות כדי לקרב את הפריפריה למדינת תל אביב ולקדם את הפריפריה הקרובה של תל אביב כמו יהוד, לתל אביב. אני מוצאת את אחד החסמים הגדולים בבנייה של דירות חדשות - בכבישים. החיסכון בקרקע כדי שנוכל להפנות אותה ולהציע יותר דיור".

"אני רוצה שהתושבים הצעירים של יהוד יישארו אבל אני לא יכולה לקלוט מסה של יחידות דיור. התושבים הללו צריכים בתי ספר, ומבני ציבור. אני מאוד רוצה לפתח ויושבת לפתחו של שר החינוך ומבקשת תקציבים כדי לבנות שירותים, אבל לא מקבלת תקציבים. אני רוצה לשמור על איכות החיים ולא להוריד אותה ולכן צריכה לעשות הכל בצורה מושכלת", הסבירה עוד ראש העיר יהוד-נווה מונוסון.

ערן היימר, מנכ"ל מדרוג התייחס לנושא מצוקת הדיור והסביר את המחסור בהיצע: "אני לא בטוח שראשי הרשויות ששים לבנות אלפי יחידות דיור כי כל רשות מעדיפה תחנת דלק על פני אלפי אנשים שהיא צריכה לטפל בהם. צריך לשנות את המתמטיקה של הרשויות המקומיות והמתמטיקה של הממשלה לא תומכת בזה, היא לא רוצה גידול של תושבים בערים".

"בישראל רוב ראשי העיר לא מגיעים מעולם המימון, עולם המימון מוצף בכסף שרק מחפש השקעות. יש עדיין פער של רשויות חזקות שיכולות להיות ממומנות דרך השוק ולא דרך המערכת הבנקאית", התייחס היימר לבעיית הערים לממן תשתיות.

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת: "החסם העיקרי להגירה לערים הוא חסם התעסוקה. כולם רוצים להגיע לתל אביב. ביורוקרטיה היא אוייב, ככל שאני לומד את תהליכי התכנון והבנייה אני מבין כמה שם עמוקה הבעיה, השיטה מעכבת. אני איבדתי תרומות במיליוני שקלים כי לא יכולתי להתחייב לבנייה. חייבים לפשט את ההליכים הביורוקרטים".

איתן ברושי, מזכיר התנועה הקיבוצית: "בשנים עברו לא הייתה בנייה במרכז, הייתה בנייה מאסיבית בשטחים. ההבדל בין המנהל האזרחי למנהל מקרקעי ישראל היא בעיה של מחיר והטבות. צריך לעשות מחקר מה קצב גידול הבנייה ביהודה ושומרון לעומת אזור המרכז. עם מנהל מקרקעי ישראל קשה מאוד להתקדם. 25 אלף דונם גרעו מהקיבוצים כדי לבנות ולא בנו, בפריפריה לא חסרים מגרשים אלא חסרה מדיניות. גם במושבים וגם בקיבוצים יש פוטנציאל של עשרות אלפי יחידות דיור".

"מדינה שכנראה תצמצם את גבולותיה במסגרת הסכמי שלום לא יכולה להרשות לעצמה להפקיר את הנגב והגליל. מה שחסר בשיח הציבורי זה הפתרונות ולא הבעיות של מצוקת השיכון, היה צריך לייצר השגת יעד לאומי והוא חיזוק הנגב והגליל דרך פיזור אוכלוסיה. תל אביב יותר חזקה בחלק מהדברים מהממשלה. הגידול בפריפריה הולך בד בבד עם העסקים, 1.5% מהאוכלוסיה זה התנועה הקיבוצית ו-9% מהתמ"ג. מאשימים את הקיבוצים ביוקר המחייה כאילו המיליונר זה הרפתן ולא המשווק".

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: לא יעלה על הדעת שהמדינה תבנה בהרחבות של קיבוצים. זה מפרק את הערים הקטנות. כל הנושא של הדיור הוא כישלון מהדהד של ממשלות מדינת ישראל בשנים האחרונות, אם זה בתכנון ואם זה בחשיבה ואם זה בביקוש שרק נמצא במרכז. אין היצע של דירות גם בפריפריה, גם בדיור כמו בסופרמרקט צריך להיות היצע יותר מגוון. אנחנו לא מתנגדים לבניית דירות קטנות. החוסן של המדינה הוא בערי הפריפריה, כשהיא חלשה זה משפיע על כולם".


כל הזכויות שמורות 2014 © דן אנד ברדסטריט ישראל
       


מידע עסקי

ניהול סיכונים

איתור הזדמנויות

D&B גלובל

דן אנד ברדסטריט