הרשת החברתית החדשה מבית מטא: הכירו את Threads - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
23.07.23

הרשת החברתית החדשה מבית מטא: הכירו את Threads

מאמרי מערכת

מה חשוב לדעת על שיווק וקידום עסקי באפליקציה המדוברת של מטא Threads?

תרדס - מותאם אתר

אי אפשר היה להתעלם בתקופה האחרונה מהאלטרנטיבה לטוויטר מבית היוצר של חברת מטא (העומדת מאחורי פייסבוק, אינסטגרם וואטסאפ) – Threads.
מאז שהושקה ב-5 ביולי נחשבת לפלטפורמת המדיה החברתית הצומחת ביותר עם מעל 100 מיליון חשבונות נכון לכתיבת שורות אלה. כמות אסטרונומית של יוזרים יחסית לגילה הצעיר.

האפליקציה, שניתנת להורדה חינמית בחנות האפליקציות הן של מכשירי iOS והן של אנדרואיד, מתוארת על ידי מטא כ”אפליקציית שיחה מבוסס טקסט” ולפחות כעת, היא אפשרית לפתיחה רק למי שכבר מחזיקים או פתחו לפני חשבון אינסטגרם.
שתי הפלטפורמות גם מחוברות זו לזו כמו תאומים סיאמים, כך שאם תרצו למחוק את אפליקציית Threads תאלצו גם להיפרד מחשבון האינסטגרם המחובר אליו.
כמו כן, ניתן למשוך את הביוגרפיה, תמונות ולשתף תכנים בין שתי הפלטפורמות.

אל תישארו בחוץ – בנו נוכחות ממותגת גם ב-Threads

הרשת החברתית הטרייה מהווה קרקע פורייה למשווקים, שמעוניינים להרחיב את הפעילות שלהם, להתחבר לקהל גם כאן או לגוון לקהל חדש, להציף תכנים ועדכונים ולהשתתף בדיונים בתחומים הרלבנטיים בהתאם לסוג ולאופי הפעילות שלהם.

ה- Threads דומה מאוד במהות שלה ובחוויית הממשק והמשתמש לטוויטר. כמוה היא בנויה על בסיס שרשורים והתייחסות לעדכונים של אחרים ואם נשווה אותה לאחותה הגדולה, אינסטגרם, הרי שהיא נבדלת ממנה במספר דקויות – מציעה אופציה להוסיף קישור לכל עדכון, שלא קיים כרגע בפוסטים באינסטגרם שאינם ממומנים וכן העלאת סרטונים של עד 5 דקות.
אם יש לכם יצירות וידאו להדרכת שימוש במוצרים או תיאור השירותים המקצועיים, תוכלו להפיץ אותם גם ב- Threads.
אפשר כבר למצוא ברשת החדשה מותגי על בינלאומיים רבים כמו וולמארט, קלווין קליין, יונקלו, נייקי, נטפליקס ועוד.
נראה שעבור מפרסמים שנהגו לפרסם בטוויטר מדובר בבשורה משמחת, כי מאז שטוויטר נרכשה על ידי אילון מאסק יש מי שיצאו מהפלטפורמה בעקבות שינויים שבוצעו בה וכעת הם יכולים ליהנות מערוץ תקשורת נוסף שאינו נשלט על ידי מאסק. עם זאת וכאן עבור מפרסמים מדובר באתגר לא פשוט, עדיין לא קיימת אפשרות להעלות קידום ממומן ב- Threads.

כיצד למקסם את הפעילות השיווקית בפלטפורמה?

הקידום האורגני באפליקציה יצריך מכם חשיבה אסטרטגית ויצירתית. לאחר פתיחת האפליקציה, כדאי למתג את החשבון.
כרגע אין הבחנה בין חשבון עסקי לחשבון אישי מלבד האופציה לחשבון ציבורי חשוף לעומת חשבון פרטי שאל התכנים שלו נדרש אישור גישה.
מומלץ כמובן בחשבונות בעלי אוריינטציה עסקית או מקצועית לשלב לוגו, להוסיף ביוגרפיה שמתארת את הפעילות העסקית ויש להחליט אם לעקוב אוטומטית אחרי כל הנעקבים שלכם מתוך האינסטגרם או לבחור חדשים.
במקרה הזה, אין ספק שקיים כאן בסיס מוצק לחשיפה מהירה, כי משתמשים רבים בחרו לעקוב אוטומטית אחרי כל הנעקבים שלהם מאינסטגרם כך שרוב הסיכויים שתרוויחו מיד עוקבים.

חשוב למתג את הערוץ גם מבחינת העדכונים שעולים כשעל אף שהאשטגים אפשריים אך עוד לא עולים בחיפושים, מומלץ לשלב אותם, כי רוב הסיכויים שתהיה להם משמעות עתידית.
ניתן גם לבצע תיוגים ושיתופי פעולה עם משפיענים, כאלה שכבר צברו כמות מרשימה על עוקבים בפלטפורמה החדשה. זאת על מנת שישתפו את התכנים שלכם אצלם וכך תקבלו יותר חשיפה לתוכן ממותג וגם לחשבון שלכם. שימו לב שעל אף שכלי המיתוג עדיין לא זמינים, ההנחיה היא לחשוף שותפויות בתשלום בהעלאת המלל.
כדי להביא עוקבים נוספים מאינסטגרם ניתן לשתף כל עדכון מ- Threads לסטורי באינסטגרם ואוטומטית ברגע שנפתח חשבון גם מתווסף מתחת התמונה בפרופיל האינסטגרם מספר הזיהוי של חשבון ה- Threads.

התמקדו בפלטפורמה כטריטוריה ליצירת קהילה וכערוץ תקשורת נוסף עם קהל היעד שלכם: אפשר לייצר שרשורים שמקדמים שיחה, להעלות דיון סביב העדכונים שעולים ולפתוח ערוץ ישיר מול המשתמשים, להציע הטבות שונות כמו קודי הנחה או קופונים, כדי להגביר את השיתופיות או את המענה לדיונים ועוד תמריצים להגדלת המעורבות בשרשורים ומספר העוקבים כמו גם קהל נאמן, שיפרגן וישתף או לפחות, להשיג תנועה אורגנית מהאפליקציה לאתרי אינטרנט ולדפי נחיתה. הקלקות ששוות ערך רב.

כרגע קשה לדעת אם מדובר בבאז שיחלוף או בחלופה ראויה לטוויטר פחות פוליטית ויותר למטרות הנאה, כפי שמטא רוצה שתהיה. כך או כך, מה שבטוח שעם מיליוני משתמשים בקנה מידה עולמי, אסור להישאר מחוץ למשחק וכדאי להיות ב-Threads בתור השקעה עתידית.

בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל