החיבור בין ספורט לעסקים - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
27.09.23

החיבור בין ספורט לעסקים

מאמרי מערכת
החיבור בין ספורט לעסקים

בעולם הדינמי שבו אנו חיים, קיימים שני עולמות מרתקים שלכאורה נראים כאילו אין להם דבר משותף – עולם העסקים ועולם הספורט,
אך אם נתעמק, נוכל למצוא חיבור, שיתוף פעולה והשראה.

בשנים האחרונות, בעלי חברות ועסקים מזהים את הכוח האדיר שבחיבור בין העסקים לספורט. הם מבינים שהאנרגיה העצומה והאווירה המיוחדת שבאירועי ספורט יכולות להוביל למיצוי פוטנציאל עסקי אדיר.

אחת הדוגמאות הבולטות ביניהן היא רכישת חברות ספורט על ידי קבוצות עסקיות. מנכ”לים מבריקים מתעניינים לא רק ברכישת חברות מבוססות, אלא גם ברכישת קבוצות ספורט או בעלות באמצעות הקמת מועדונים חדשים. האינטגרציה בין התחומים מאפשרת להם לפתח כישורים ולאמן את יכולת “השריר העסקי” בצורה חריפה יותר, עקב זאת שקופצים למים של בריכה שהיתה זרה להם עד כה.

עולם הספורט מציע מגוון רחב של הזדמנויות לחברות להציע את מוצריהן ושירותיהן לקהל נרחב. תרבות הספורט והפנאי כוללת בתוכה אירועים ספורטיביים מובילים ותחרויות פופולריות, ומובילה להגדלת יחסי הציבור סביב הענף והקבוצות הרלוונטיות בפרט.

הקמת חברות ספורט מאחדות בין אנשים, מצריכות השקעות ויכולות ניהוליות, דבר שמעניק לעסקאות הזדמנות להתרחב ולצאת מן התחום הרגיל שבו פועלות. החיבור בין תחומים אלו יוצר אפשרויות חדשות, ומצמיח ערך מוסף עבור עסקים וקהל הצופים כאחד.

בסופו של דבר, הקמפיינים היצירתיים, האירועים ומהלכי המכר והשיווק היצירתיים בהם עוסקים בעלי עסקים ומובילי קהל בעולמות העסקים והספורט, מאפשרות להם לפרוץ גבולות וליצור סיפורים שמתחילים באחת מקבוצות הכדורגל המצליחות בעולם ומסתיימים בחברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר שבתעשייה.

כמו בספורט, עולם העסקים מלא בתחרות, אסטרטגיות והזדמנויות פיננסיות. עם זאת, השחקנים בעולם העסקים יודעים שבכדי להצליח, יש צורך לחקור, ללמוד, להשקיע ולחפש הזדמנויות חדשות, וזהו בדיוק הגבול הדק שמיטשטש בעולם הספורט.

בעולם הספורט, התחרות, לכאורה, מתקיימת במהלך המשחק ומסתיימת עם שריקת הסיום, אך זהו גם מקום שבו ניתן ליצור קשרים ולספק לקהל הרחב אפשרויות רבות לחדור אל עולם העסקים:

כש-  Under Armour ו-NBA חברו יחד:

בשנת 2018 אנדר ארמור וה-NBA, איגוד הכדורסל הלאומי, חתמו על שותפות עולמית רב-שנתית שהפכה את אנדר ארמור לשותפה בתואר של ה-NBA Draft Combine ולשותפת המגישה של Jr. NBA, תוכנית הכדורסל לנוער של הליגה.
שיתוף הפעולה יצר מגוון פריטי הלבשה והנעלה מותאמים במיוחד לשחקנים, והביא את הטכנולוגיות המתקדמות של Under Armour לשיפור ביצועי השחקנים במגרש. כמו כן, הם פיתחו יחד אפליקציות וכלים דיגיטליים לשיפור האימונים והביצועים הפיזיים של השחקנים.

השקעה של Red Bull בקבוצות ספורט אירופיות:
חברת משקאות האנרגיה Red Bull השקיעה בצורה משמעותית בקבוצות ספורט ברחבי אירופה, כולל קבוצות כדורגל, כדורסל, כדורעף ועוד. ההשקעות הכספיות נלוות בתמיכה שיווקית ומימון פרויקטים משותפים, ומביאות להיבטים של השימוש בטכנולוגיה ובידע שנכחדו מהעוסק הספורטיבי.

בשני המקרים, השיתוף בין עסקים וקבוצות ספורט יוצר סימביוזה מבורכת שמובילה לשיפור ביצועים, ליצירת מוצרים חדשים ולהזדמנויות שיווקיות משותפות. הפרטים הטכנולוגיים, הפיזיים והשיווקיים מתמזגים יחד כדי ליצור ערך מוסף לקהל הרחב ולחברות המעוררות את העניין שלהן בתחום הספורט.

ספורטאים כספונסרים ומשפיענים:
בשנים האחרונות גובר שיתוף הפעולה בין חברות שלוקחות תחת חסותן ספורטאים ידועים לשוק הפומבי כספונסרים ומפרסמים של מוצריהן. כך, לדוגמה, ספורטאים פופולריים יכולים להתקשר למותגים של בגדים ספורט או ציוד ספורט, ולהציע את עצמם כפרצופם הפומבי. בעת כיכוב של ספורטאים מוכרים עם מותג, ישנה השפעה ישירה של המותג בראשונה על אוהדי הספורט, אך בכך גם יש פוטנציאל להגיע לקהל רחב יותר שעשוי לא להיות אוהד ספורט מן השורה, אך עשוי להתעניין במוצר או בשירות המוצע.

פיתוח מתחם ספורט במתחמי תיירות ופנאי:
חברות תיירות ופנאי מביאות את עולם הספורט אל מרכזי התיירות שלהן באמצעות הקמת מתחמים ספורטיביים ופיתוח אירועים ספורטיביים. לדוגמה, מלונות יכולים לבנות מגרשי טניס, בריכות שחייה, מרכזי כושר ועוד, ולארח בהם אירועים ספורטיביים מקומיים או בינלאומיים. זה יכול להביא לגיוס תיירים חדשים שעשויים להתעניין גם בשאר האוכלוסיה המקומית שמעוניינת לפעול ביחד בעיסוק ספורטיבי.

בכל אחת מהדוגמאות הללו, החיבור בין הספורט והעסקים מביא ליצירת ערך מוסף לקהל הרחב, מביא לפרסום ולהזדמנויות שיווקיות חדשות, ומאפשר לעסקים לפתח מערכות יחסים חזקות עם הקהל המקומי והתיירים.

בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל