דירוג אשראי | דן אנד ברדסטריט
הגנה עסקית
צמיחה עסקית

דירוג אשראי

Score, דירוג האשראי של דן אנד ברדסטריט, נועד לשקף את יכולותיו של כל אדם פרטי לעמוד בסך התחייבויות האשראי שלו וכנגזרת מכך, גם את רמת סיכון האשראי מולו. זהו למעשה דירוג האשראי האישי שלכם.

דירוג אשראי Score, אשר פותח על ידי דן אנד ברדסטריט בשיתוף חברת-G-STAT, מותאם באופן מלא לנתונים המתקבלים ממאגר המידע של בנק ישראל.

הדירוג עומד בסטנדרטים העולמיים הגבוהים ביותר ומתאים לצרכים, ולמאפיינים הייחודיים של השוק המקומי.

ניסיון העבר מלמד כי לשוק הישראלי ייחודיות והוא דורש התמחות ספציפית והיכרות עם הצרכים והמאפיינים השונים של שוק זה.

מי יכול לקבל את דירוג האשראי?

   • נותן אשראי שיזמין Review (דוח אשראי מלא) לאחר שהלקוח זוהה על ידו והתקבלה הסכמתו, של הלקוח, להזמנת דוח Review אודותיו.
   • מיופה כוח בתמורה אשר הזמין Advisor על לקוח.
   • אתם בעצמכם. “קפטן קרדיט” האפליקציה מבית לשכת האשראי של דן אנד ברדסטריט מאפשרת לכם בקלות וללא עלות* לקבל את דירוג האשראי האישי שלכם. האפליקציה זמינה להורדה מחנויות האפליקציות.

*דוח ריכוז נתונים ראשון בשנה קלנדרית הינו לא כל עלות דוחות נוספים עשויים להיות מחויבים בהתאם להסכם השימוש.

כיצד ניתן לשפר את דירוג האשראי?

דירוג האשראי האישי שלכם משקף את היכולת שלכם לעמוד בסך התחייבויות האשראי שלכם ואת רמת סיכון האשראי שמשתקפת מכך. לכן, כאשר ההתנהלות הפיננסית תשתדרג ותהיה טובה יותר, הדירוג ישתפר. אין פתרון קסם. שיפור דירוג האשראי לוקח זמן ומצריך שינוי התנהלות וחשיבה.

בדיוק בשביל זה יש את “קפטן קרדיט”. באמצעות שירות “ניטור Live” תוכלו להיות עם האצבע על הדופק, לקבל דירוג אשראי עדכני בכל פעם שמשהו משמעותי משתנה בנתוני האשראי שלכם ובכך להבין כיצד פעולות שאתם עושים משפיעות על דירוג האשראי שלכם.

האם אפשר לערער על דירוג האשראי שלי?

דירוג האשראי נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר והוא מתוקף מעת לעת. דירוג האשראי משקף את נתוני האשראי שלכם. לכן, אם אתם סבורים שדירוג האשראי שלכם אינו משקף נכונה את ההתנהלות הפיננסית שלכם, עליכם לבחון את הסיבות לדירוג האשראי (הסיבות מצוינות ליד הדירוג) ולאחר מכן להתבונן בנתוני האשראי שלכם (מתוך דוח ריכוז הנתונים). אם אתם חושבים שיש טעות בנתוני האשראי, תוכלו לפנות למקור הנתונים או למחלקת פניות הציבור של מאגר נתוני אשראי בבנק ישראל ולבקש את תיקון המידע.

אם אינכם מוצאים טעות בנתוני האשראי ועדיין מבקשים לערער על דירוג האשראי שלכם, תוכלו לעשות זאת באמצעות פניה למחלקת פניות הציבור של לשכת האשראי (https://dbisrael.co.il/dbcredit/sla/). לא תמיד הכל תלוי בנו, אבל נעשה את מירב המאמצים לטפל בפנייתכם תוך 30 ימים לכל היותר*.

*משך זמן המענה לתלונה תלוי בזמן המענה של גורמים נוספים מחוץ ללשכת האשראי של דן אנד ברדסטריט (מקורות המידע, מאגר נתוני אשראי בבנק ישראל וכיוב’) וכמובן גם בנכונות הלקוח לשתף פעולה. במקרים חריגים, יוארך הטיפול ב-15 ימים נוספים.

 

 

יתרונות ה- Score:

מדוע כדאי לכם להשתמש בדירוג האשראי מבית דן אנד ברדסטריט?

 • התאמה מלאה לנתונים – המודל של דירוג האשראי של דן אנד ברדסטריט מתבסס על נתוני העבר ויפותח Custom Made בעזרת שיטות ML מקובלות. למודלים מסוג זה האפקטיביות הגבוהה ביותר שכן ישנה התאמה מלאה לנתונים הספציפיים המשמשים לדירוג ולמאפייני האוכלוסייה הייחודיים.
 • התאמה למאפייני הארגונים הפיננסיים בישראל – בשוק הישראלי הבנקים מנהלים מגוון מוצרים פיננסיים וההסתכלות על הלקוח היא בראייה כוללת ורחבה הרבה יותר מבנקים רבים בעולם המתמחים במספר מוצרים בודדים.
 • היכרות מעמיקה עם הנתונים המדווחים – בזכות ההיכרות שלנו עם הנתונים והמידע המדווח בישראל, וכן דרישות הרגולציה והתיקוף בישראל.
 • ניסיון מוכח בשוק הישראלי – היכרותנו עם פיתוח ויישום מודלים דומים בבנקים והוכחת היכולת ביישום והנגשה שלהם. כידוע שנים רבות עורכת דן אנד ברדסטריט דוחות אשראי לעסקים.
 • מעורבות גבוהה בפעילות ארגונים פיננסיים – לעובדי הצוות המפתח היכרות מעמיקה עם הצד המיישם בתוך הארגונים, כך שמתאפשר לה ליצור סינכרוניזציה עם המערכת הפנימית.
 • צוות מקומי – יישום ע”י חברה ישראלית מובילה מאפשר תקשורת בינאישית טובה יותר בשפה העברית, הבנה תרבותית ונגישות בזמינות לשאלות בכל הנוגע לדירוג האשראי.
אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
מוצרים נוספים
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל

מתעניינים בדירוג אשראי ?
077-7298003