כך תנצלו את תקופת 'אחרי החגים' לצמיחה עסקית ואישית - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
27.03.23

כך תנצלו את תקופת ‘אחרי החגים’ לצמיחה עסקית ואישית

מאמרי מערכת

מקדימים תרופה לחזרה לשגרה: כך תנצלו את תקופת ‘אחרי החגים’ לצמיחה עסקית ואישית

Deadly aim. Portrait of a mature businessman at the office standing in front of his colleagues having a meeting in the background.

התקופה של לפני החגים ידועה כלחוצה מאוד ומלאה במשימות. לעיתים, התחושה שמלווה את התקופה היא שלכאורה חייבים לסיים מספר גדול של משימות לפני תחילת החג, ואם לא נסיים אותן לפני היציאה לחופשה, כנראה שלעולם לא נסיים אותן. אבל אם נרצה או שלא, הימים שלפני החופשה טסים וחולפים במהירות, ופתאום, מעשייה מסביב לשעון ומרוץ נגד הזמן, מגיעה החופשה, ליל הסדר מגיע, ובין רגע אתם מתנתקים מהעבודה השוטפת למספר ימים של שקט, או לפחות עבודה בעצימות נמוכה יותר.

אולם, לאחר כשבוע, כשתחזרו חזרה לעבודה אחרי השקט של החג כשאתם עוד מעכלים את שאריות המצות והמופלטה, תגלו שלמרות המאמץ הגדול לסיים כמה שיותר משימות לפני החג, לא מעט מטלות מחכות לכם גם כשתחזרו לשגרה.

אז רגע לפני היציאה לחג והניתוק היחסי מהעבודה, ובגלל שאנחנו יודעים שהשבוע הזה יעבור מהר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחזור לשגרת עשייה בצורה הנכונה בתקופה של ‘אחרי החגים’, לעשות ריסטרט ולחזור לעבודה עם אנרגיות חדשות, תוך שינוי במספר אספקטים בסיסיים שיעזרו לכם לעשות סדר ולקדם את העסק שלכם:

סדרו לו”ז ומשימות לטווח המיידי, הבינוני והקצר

משימה שכדאי לבצע עוד לפני שיוצאים לחופשה היא סידור לוח הזמנים שלכם למועד סיום החופשה והחזרה לשגרה. כמובן שצריך להשאיר מקום לגמישות בגלל אירועים בלתי מתוכננים שיצוצו לאחר החג, אבל כן כדאי לסדר ולארגן את המשימות והיעדים – שכבר ידועים לכם – לשבוע, לחודש ולתקופה שמגיעה אחרי החג. תרשמו את המשימות במיקום נגיש שיאפשר מעקב אחרי הביצוע שלהן וחלקו את המשימות לאלה שניתן לבצע אותן באופן מיידי ולאלה שישנן מספר אבני דרך עד לסיום הביצוע שלהן. קבעו יעדים ולו”ז משימות ריאלי שאתם יכולים לעמוד בו.

קבעו את האיזון ‘בית-עבודה’ הנכון עבורכם

עולם העבודה המודרני ‘חודר’ לחיים הפרטיים ולזמן הפנאי שלכם אותו אתם מבלים לבד או עם חברים ומשפחה. מחד, היתרון הוא גדול כי אתם יכולים לעבוד מכל מקום ומכל זמן, מאידך, מי שלא תוחם את זמן העבודה ולא מצליח לעשות את העבודה, יכול להינזק כתוצאה מהיעדר זמן איכות עם המשפחה והיעדר זמן מנוחה מהעבודה ומהלחץ הנגרם מעבודה סביב השעון.

החזרה לשגרה מעניקה לכם את ההזדמנות להחליט שמעתה אתם מפרידים בין העבודה לחיים האישיים, או לפחות מקדישים זמן מסוים במהלך היום, השבוע או החודש שבו אתם לא עובדים ומשקיעים זמן מסוים רק בעצמכם, במשפחה ובחברים שלכם, בחיים שמחוץ לעבודה. אם אתם עובדים בעבודה אינטנסיבית שמאלצת אתכם להיות זמינים רוב הזמן, עדכנו באתר / בוואטסאפ / בפייסבוק או בכל מקום אחר שישנן שעות בהן אתם לא עובדים, כך שגם הלקוחות שלכם ידעו מתי ניתן להשיגכם. ברוב העבודות, כולל אלה האינטנסיביות, ניתן לכבד את ההחלטה של מי שעושה הפסקות מסוימות ומפריד בין החיים הפרטיים לחיי העבודה, מבלי לפגוע באיכות העבודה והשירות שניתן.

תעברו על הדו”חות הכספיים שלכם ותראו אם וכיצד ניתן לשנות את הפעילות הכספית שלכם כדי להרוויח יותר

קבעו מסגרת זמן שבה אתם יושבים על המאזנים הכספיים שלכם ונסו להבין בדיוק על מה אתם מוציאים כספים, מתי זה קורה ומה הרווח שיוצא לכם מזה. תשאלו עצכם בכנות האם יש הוצאות שניתן להפחית, הוראות קבע שניתן לבטל, מצרכים שניתן לקנות בזול יותר או לבצע מו”מ כדי להפחית את העלויות שלהם. אנחנו נכנסים לתקופה של האטה במשק, גלו אחריות וחשבו כבר מעתה על צעדים שיעזרו לכם להפחית את ההוצאות ולהיות עם ‘יד על הדופק’ בכל הקשור לתזרים המזומנים שלכם. בצעו פעולות פיננסיות חכמות כשאתם יכולים, לא כשאתם כבר חייבים לבצע אותן.

להזניק את העסק קדימה

החזרה לשגרה מספקת לכם הזדמנות להגיע רעננים ולבצע סדרת פעולות שיקדמו את העסק שלכם. תפגשו, תכירו ותפנו לאנשים שיכולים להפוך ללקוחות, שניתן לקיים איתם שת”פ עסקי, שיכולים לחבר אתכם ללקוחות נוספים. תפנו משאבים לפיתוח עסקי, הגדלת מאגר הלקוחות והורדת תלות בלקוח אחד או שניים, בצעו פעילויות שיווקיות – אפילו פרסום ברשתות החברתיות או פרסום תוכן אורגני. אם יש אירועים מסוימים בהם נפגשים אנשים מתחום העסיקו שלכם, נסו להשתלב באירועים שכאלה מאחר והיכרויות עם עוד אנשים בתחום יכולות לייצר הזדמנויות עסקיות.

לסיכום: המנהג בפסח הוא לנקות את הבית מכל האבק והחפצים שאין לנו עוד צורך בהם ולעשות בדק בית לגבי מה אנחנו צריכים ומה לא. נצלו את התקופה שלפני החג כדי להיפטר ממה שאתם לא צריכים, ואת התקופה של החזרה לשגרה כדי להטמיע התנהגויות ופעילויות חדשות שיקדמו אתכם ואת העסק שלכם למקום טוב יותר.

 

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל