איך מניעים חדשנות בארגון היום? - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
28.08.22

איך מניעים חדשנות בארגון היום?

מאמרי מערכת
Creative business idea

אמזון שזוהתה כמרקט פלייס הגדול בעולם ובחרה להיכנס לתחום שירותי הענן עם AMAZON WEB SERVICES, חברת טסלה שגישתה העתידנית מניעה את הגלגלים כל פעם מחדש ויצאה עם מערכות סינון HEPA המסירה אחוז גבוה של אבק, עובש וחיידקים ומקדונלדס, שמתחילה ליישם תהליך הזמנות המבוסס על בינה מלאכותית.
ארגונים גדולים וגם עסקים קטנים מבינים היום שכדי לשרוד בזירה התחרותית הדינאמית והטכנולוגית הם צריכים לאמץ חדשנות כחלק מהתרבות הארגונית, השיווק, תהליכי המכירה, ייעול השירות ושכלול המוצרים.
כל עסק בוחן את החדשנות המתאימה לו לפי המגזר העסקי בו הוא פועל, יכולותיו, ההון האנושי, האסטרטגיה שמנחה אותו תוך התאמה לרצונות ולצרכים של קהל לקוחותיו, אבל אין ספק שחידושים יכולים ליצור שינויים שיתורגמו גם להצלחה כלכלית כל עוד מטמיעים אותם בדרך הנכונה בין אם בתהליכי העבודה עצמם או בכניסה לשווקים חדשים.
כיצד תוכלו להניע חדשנות אצלכם במגוון אפיקים וליצור אווירה שמעודדת ומעצימה חשיבה חדשנית?

חדשנות בתוך הארגון: הסרת חסמים מבניים ותקשורת פתוחה
חדשנות מזוהה במובנים רבים עם סיעור מוחות ושיתופי פעולה וכאשר משתפים את בעלי התפקידים השונים כולל ספקים חיצוניים בתהליכי החשיבה, ניתן להרחיב עולמות תוכן ולהיחשף לפרספקטיבה שטרם חשבתם עליה.
היום רווחת יותר תרבות שקוראת לעובדים להביע בחופשיות את רעיונותיהם היצירתיים ואפשר לקחת דוגמא ממקדונלדס, שיצרה מטבחי בדיקה עם צוותים של עובדים מכל תחומי העיסוק המפתחים ביחד רעיונות חדשים ומנסים אותם.
נסו גם אתם. זה יכול להיות אדם שנשלח לקורס חדשנות או שזיהיתם שיש לו את הפוטנציאל הדרוש להביא את המגמות, הבשורות והטרנדים הבאים או צוות חדשנות שמורכב מבעלי תפקידים שונים שיחשבו בשבילכם מחוץ לקופסא.
ניתן גם להשתמש בפלטפורמה פנים ארגונית לשיתוף רעיונות, שיכולה להוליד מהלכים חדשים. חשוב כמובן שיתבצע שינוי תפיסתי מבחינת המנהיגים והמנהלים של החברה אשר יתמכו בחשיבה של חדשנות ולא יתנגדו לשינוי.

חדשנות טכנולוגית: כשהדיגיטציה נכנסת לפעולה
טכנולוגיה היא הדרך להתייעלות, הרחבת מעגל הלקוחות, שירותים התואמים לרוח התקופה וישנן מערכות רבות המבוססות על כלים אוטומטיים אשר יכולות להכניס חדשנות לארגון ולקצר תהליכים כמו גם לסייע בהתאמת השירותים והמוצרים לעידן הדיגיטלי.
שווה לבחון אילו כלים יכולים להתאים לעסק שלכם בהתאם לחידושים הקיימים בשוק תוך בחינה מעמיקה של איך המתחרים מתנהלים ואיזו טכנולוגיה הם בחרו על מנת לצעוד קדימה.

חדשנות מול לקוחות: זיהוי נקודות תורפה ומציאת פתרונות
דרך יעילה לשלב חדשנות בארגון שמבוססת על מה שקורה בשטח היא לבצע סקרים וקבוצות מיקוד של קהל הלקוחות הקיים וקהל היעד הפוטנציאלי על מנת לבדוק מה חסר להם, מהן נקודות הכאב שלהם במה שקיים בשוק וגם בהתייחס לפעילות של החברה שלכם על מנת לחשוב על רעיונות חדשים שיכולים לענות על הצורך.
ההקשבה ללקוחות מניעה לחדשות וניתן גם לייצר קהילה של לקוחות שהם אלה שיחברו אתכם לקהל הלקוחות הכללי, יציעו הצעות, יבדקו מוצרים ויספקו משובים לשיפור מתמשך.

חדשנות מבוססת מציאות: גבשו תקציבים – היו מוכנים לשינוי
יש לזכור שלעיתים על מנת ליישם חדשנות עליכם להיות מוכנים לכך מהבחינה התקציבית. החליטו כמה להקצות לטובת המהלך, יתכן שתבחרו שהתקציב יהיה לפי אבני דרך לפי ההתקדמות.
במקביל, דעו כיצד ליישם את השינוי כך שיתקבל בדרך הטובה הן בתפיסה של הלקוחות והעובדים והן מבחינת הטיימינג לפיתוח והשקה בהתאם לתנאים בשוק.
לעיתים תנאי השוק יהיו בשלים במיידית לשינוי, כפי שלמשל קרה בתקופת הקורונה כשהיו זקוקים לפתרונות מסוימים באופן מידי ולעיתים יש לחכות לכך או להחליט שאתם חלוצים בתחום ומובילים אותו למקום שאתם חושבים שאליו הוא צריך להגיע.
נסו למדוד את המהלכים החדשניים ולעקוב אחר הדרך בה הם מתקבלים בפועל וכיצד תרמו לשורת הרווח. קבעו מטרות ויעדים להחלת מהלכים חדשניים לפי טבלת זמנים ובהדרגתיות אם אינכם רוצים לחולל מהפכה בבת אחת וסדרו את המהלכים לפי סדר עדיפויות גם כדי להבין כיצד מהלך X מקדם את מהלך Y או איזה חידוש תרצו ליישם לפני היתר.

אבל זכרו – יזמות וחדשנות קריטיות להצלחה עסקית – אל תישארו מאחור. אמצו גישה חדשנית, היעזרו בכלי אוטומציה להתייעל, צרו צוותי חדשנות ייעודיים שיעזרו לכם לצמוח, היו חשופים לרעיונות חדשים, בדקו מה המתחרים עושים ואיך תוכלו גם אתם לחדש ובגדול.

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל