כך תגדילו את המכירות בעסק שלכם - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
26.04.22

כך תגדילו את המכירות בעסק שלכם

מאמרי מערכת
Businesswoman analysing the stock market

כל מי שמנהל עסק כבר יודע כמה מורכבת מלאכת ניהול העסק, וכמה קל לטבוע במטלות היומיומיות ובעומס של ניהול המשימות השוטפות. ובכל זאת, חשוב לזכור שאסור לנו להזניח את ‘הלחם והחמאה’ שהכרחיים לקיום העסק: המכירות!

מכירת המוצר לא נגמרת בהקמת עמדת מכירה פרונטלית או וירטואלית, כדי למכור צריך לבצע פעולות רבות שמביאות אנשים לקנות את מה שאתם מוכרים, לתת ערך לקניה, לגרום לכך שהמוצר עונה על צורך מסוים שיש ללקוחות, או להסביר ללקוחות שהגעתם אליהם שהמוצר עונה על צורך קיים שיש להם – גם אם הם לא הכירו אותו עד כה. מדובר על תורת למידה מורכבת הדורשת התמדה וניסיון הנרכש לאורך זמן. ובכל זאת, באמצעות מספר פעולות פשוטות יחסית תוכלו להגדיל את היקף המכירות בעסק שלכם.

הנה כמה דוגמאות:

1. דאגו לבדל את המוצר שלכם – אתם צריכים שהמוצר שלכם יבלוט מעל למוצרים האחרים. אפשר לעשות זאת באמצעות מחירים אטרקטיביים, או באמצעות הטמעת אלמנטים מקוריים במוצר שמייחדים אותו אל מול המוצרים של המתחרים שלכם.

2. שווקו את המוצר שלכם בצורה מותאמת – בבואכם לשווק את המידע באופן עצמאי או באמצעות אנשי מכירות, תצטיידו בכל המידע המבוקש כדי לדעת להבליט את היתרונות היחסיים שלו לקהלי היעד שרלוונטיים עבורכם. ניתן גם לערוך סקרי דעת קהל מתוכננים או אקראיים כדי להבין מה הלקוחות שלכם חושבים על המוצר שאתם מוכרים. ביקורת על המוצר היא הזדמנות מצוינת לשפר אותו, קבלו את הביקורת באהבה ויישמו את ההערות כך שהנגשת המוצר ללקוחות תתבצע בצורה מדויקת.

3. איתור לקוחות חדשים ולקוחות של מתחרים על בסיס חיתוכים רלוונטיים – אל תטבעו בעיסוק השוטף של העסק, תמיד תקדישו חלק מסוים מהזמן שלכם גם לפיתוח עסקי. תמיד תחשבו על הלקוחות הבאים שאתם יכולים לגייס ועל פיתוח העסק. ככל שיהיו לכם יותר לקוחות כך התלות שלכם בלקוח כזה או אחר אמורה להפוך לקטנה יותר ועסק ללא חשיבה קדימה יישאר מאחור. איך מאתרים לקוחות חדשים ומגדילים את הפוטנציאל של העסק שלכם?
מערכת “ארגז הכלים לשיווק ומכירות” של דן אנד ברדסטריט היא דוגמה טובה שמעניקה כלי יעיל ומדויק המסייע בפיתוח העסקי ובהגדלת היתרונות בעולם התחרותי בו אנו פועלים. המערכת מונה מעל ל 1.8 מיליון עסקים וחברות ומעניקה מידע נגיש וכלים פשוטים לתפעול שבאמצעותם תוכלו למקסם את הקשר עם הלקוחות הקיימים ולקבל יכולות חדשות לאיתור לקוחות פוטנציאליים שיעזרו לכם לייצר ‘לידים’ רלוונטיים חדשים ופילוח מדויק של העסקים השונים לפי אזור גאוגרפי, ענף, מחזור פעילות, וותק, מספר עובדים, וגם – ולא פחות חשוב – הכרת הלקוחות של המתחרים שלכם.

4. פרסום וקידום ממוקד – אל תפרסו את תקציב הפרסום שלכם רק לפי המלצה אקראית של משרדי הפרסום, או לפי תחושת בטן. תבדקו מי קהל היעד שלכם ואיזו צורת פרסום תגיע אליו. האם כדאי לבצע פרסום רשת ממוקד שניתן לטרגט איתו את סוג הלקוחות המועדף, או שמא פרסום רחב יותר, כולל פרסום פיזי, המתאים לקהל יעד אחר. גם קידום המכירות צריך להיות מותאם למוצר שאתם מוכרים ולקהל היעד שעשוי להיות מעוניין בו. אפשר לבצע מכירות בחנויות עם מיקום פיזי, או בחנויות אונליין. אפשר לקדם את המוצר ברשת או באמצעות פניות ישירות הכוללות פניה ישירה ברחוב, או שיחת טלפון ללקוחות פוטנציאלים.

5. הקימו אתר אינטרנט ושקלו הקמה של חנות וירטואלית – מכירות ברשת הוכיחו עצמן כחבל הצלה לעסקים בתקופת הקורונה. פתיחת חנות אונליין דורשת ידע והיערכות לוגיסטית שחיוני לבצע, אך מרגע שביצעתם את ההיערכות הזאת, נפתחת בפניכם אפשרות משמעותית להגדלת המכירות שלכם.

6. תציבו יעדי מכירות כמותיים – תציבו יעד ניתן להשגה המבוסס על יכולות המכירה שלכם ונסו להגיע אליו באמצעות מבצעים, שיתופי פעולה, הגדלת מכירות באונליין, בונוסים למוכרים ועוד. תאתגרו את עצמכם ואת החברה כולה וברגע שיש יעדים – הרי שיש מטרה כמותית שאפשר לשאוף אליה ולנסות להשתפר / להראות ביצועים טובים, על מנת להשיגה.

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל