טרנדים בניהול עסקי לשנת 2023 - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
26.02.23

טרנדים בניהול עסקי לשנת 2023

מאמרי מערכת
303fa5c9-a449-4b14-95a1-3837c38288a1

ניהול עסק דורש יצירתיות, גמישות ועדכניות. הטכנולוגיה המתפתחת בקצב מסחרר לצד הפורמט של תעסוקה היברידית שכבר הפך לסטנדרט, מחייבים מנהלים להתאים את ההתנהלות למגמות העכשוויות כך שהעסק יישאר רלבנטי ויוכל גם להציע יתרון תחרותי.
למרבה השמחה, קיימים היום עזרי בינה מלאכותית, פלטפורמות לעבודה שיתופית גם מרחוק ופתרונות אוטומציה שמאפשרים לשדרג את התנאים ולקדם הצלחה עסקית.
אז כיצד נראה הניהול העסקי בתקופה הנוכחית ואילו טרנדים עתידים לצבור תאוצה בשנת 2023?

6 בשורות שאסור לפספס:

ניהול באמצעות עוזרי בינה מלאכותית
בינה מלאכותית (AI) מסייעת לבצע משימות מורכבות, לשפר את שירות הלקוחות, להעלות פרודקטיביות תוך חיסכון בעלויות.
מדובר במערך שלם של כלי אוטומציה להחלפת משימות ידניות לצמצום עלויות ושגיאות והעלאת תפוקה, ניתוח נתונים בזמן אמת וביצוע פעולות על בסיסם, ניתוח חיזוי של מגמות עתידיות ועוד.
על פי דו”ח שפורסם על ידי חברת הייעוץ הבינלאומית מקינזי, בינה מלאכותית תוכל לצמצם את עלויות העבודה בשיעור של עד 50% במהלך העשור הבא.
בינה מלאכותית יכולה לסייע בניהול עסקי גם באמצעות הוספת ערך לעסק וחיזוק היתרון התחרותי שלו מתמחור חכם יותר, המלצות מותאמות אישית לצרכנים, שיפור מערך האבטחה ועוד.
שיפור טכנולוגי נוסף שרבים מכניסים לעסק הוא של Voice-Assisted – טכנולוגיה בעזרת קול. טכנולוגיה זו יכולה לשפר מהלכים עסקיים ולשפר חוויית לקוח טובה יותר, כשמדובר בהמרת שפה מילולית לפקודות ובאמצעותן ניתן לענות על שאלות, להתמודד עם בעיות של לקוחות, להדריך לקוחות מרחוק וכן לעבד ולנתח נתונים במהירות.

עבודה שיתופית גם בעידן וירטואלי
הקונספט הצובר תאוצה היום של עסק שיתופי הוא כזה שמלכתחילה מעניקים לעובדים יותר אוטונומיה ושליטה בתהליך קבלת ההחלטות והוא בהחלט יכול לתרום לתחושת ההערכה וההעצמה שלהם ולשיפור הפרודקטיביות בכללי.
מדובר בסגנון ניהולי שונה לעומת עסק שמתנהל בצורה “מסורתית” עם היררכיה נוקשה.
סביבת עבודה שיתופית יכולה לאפשר לעסק להגיב מהר יותר לאתגרים תחרותיים וליהנות מדינאמיקה טובה יותר.
השיתופיות מתאפשרת היום גם בעידן של עבודה היברידית או עבודה מרחוק באמצעות פלטפורמות של שיחות ועידה וכלים מקוונים לניהול פרויקטים.

חווית לקוח סוחפת
מחקר של PWC מראה שכ- 43% מהלקוחות מוכנים לשלם יותר עבור חווית לקוח טובה ואין ספק שהיום חוויית הלקוח עומדת לנגד המנהלים כדי להעלות מכירות.
הטכנולוגיה המתקדמת מסייעת ביצירת חוויית לקוח סוחפת כמו מנועי המלצה שעוזרים מה לבחור באתרי אינטרנט או שליחת הצעות אטרקטיביות מותאמות על הרגלי צריכה אישיים ושימוש במציאות מדומה (VR) להתנסות במוצר טרם רכישתו.
על מנת לייצר חוויית לקוח סוחפת יש להתייחס לכל נקודת ממשק עם הלקוח ולהבין את הצרכים והרצונות שלו לאורך המסע השלם שהוא עובר, כולל התייחסות למשובים והענקת שירות לקוחות מהיר, מסור ויעיל.
היום חוויית הלקוח הן באונליין והן באופליין היא אינטראקציה רב חושית וחברות מחפשות כיצד להעניק ללקוחות תחושה טובה בכל אינטראקציה.

מרחיבים את השימוש במחשוב ענן
המעבר למחשוב ענן מתרחב כאשר עסקים בכל הגדלים יכולים להפחית עומס, לשפר את רמת האבטחה, לצמצם עלויות ולשמור על המשכיות עסקית דרך מחשוב ענן.
תוכנות מבוססות ענן מסייעות לרכז נתונים או לשלוט במסמכים מרחוק כאשר הן גם מתעדכנות בצורה אוטומטית וניתן להשתמש בהן באמצעות מכשירי טלפון, טאבלטים, מחשבים.
תוכנות הענן זמינות היום למגוון רחב של שימושים מבנקאות אינטרנטית דרך פלטפורמות לאחסון קבצים ועד עריכה גרפית, הצגת מצגות, שיחות ועידה בווידאו וניהול קשרי לקוחות.

מתמקדים בקיימות
כחלק מאחריות תאגידית, יותר עסקים מאמצים מגמות של קיימות במיוחד לאור ההחמרה ברגולציה וההעדפות הצרכנים לחפש פתרונות ברי קיימא. מגזין פורבס מדווח ש”משקיעים וצרכנים מעדיפים עסקים עם מודעות סביבתית גבוהה ומגמות הקנייה מונעות יותר ויותר על ידי צרכנים מודעים המתעתדים גורמים כמו השפעה אקולוגית וקיימות”.
חשבו כיצד תוכלו לאמץ שיטות עבודה ירוקות יותר, דוגמת ייעול שרשרת האספקה להפחתת פליטת גזי חממה, הסתמכות על מקורות אנרגיה מתחדשים וכן לחזק את נושא האחריות התאגידית מכיוונים נוספים או אלטרנטיביים כמו נקיטת מהלכים פילנתרופיים, גיוון והכלה בהעסקה וכדומה.

שקופים לגבי הנתונים
הלקוחות היום רוצים לדעת על האופן בו אוספים ומטפלים בנתונים שלהם וחשוב מאוד להצהיר על הדרכים שבהן אוספים, משתמשים ומנהלים את הנתונים של הלקוחות כולל גיבוש מדיניות פרטיות ושימוש בנתונים, במיוחד באתרי האינטרנט.
כדאי גם לאפיין שיטות עבודה בתוך העסק בנוגע לעבודה עם נתונים של לקוחות ולקבוע מדיניות בנוגע לניהול הנתונים של הלקוחות לחיזוק האמינות בעיני הלקוחות ולפעילות תקינה.

היו מוכנים לבאות! החליטו מהן המגמות הרווחות בניהול עסקי שתרצו לאמץ השנה וכיצד להתמודד בדרך המקצועית והטובה ביותר עם השינויים בשוק תוך שימוש יעיל בטכנולוגיות ליצירת חדשנות, שיפור החוויה של הלקוח והאצת הצמיחה העסקית.

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל