מודיעין עסקי בסושיאל - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
12.09.22

מודיעין עסקי בסושיאל

מאמרי מערכת

איך לנהל מודיעין עסקי ברשתות החברתיות ב-4 צעדים פשוטים

Charming secretary

הכרות עם הפעילות העסקית של המתחרים קריטית לבניית אסטרטגיה עסקית וקבלת החלטות בשוק העסקי התחרותי.
המדיה החברתית יכולה לספק היום תובנות משמעותיות לגיבוש תוכנית המודיעין העסקי, כולל סקירה של מגמות בשוק, מהלכים של מתחרים והשוואת הביצועים שלכם ביחס אליהם.
באמצעות המדיה החברתית תוכלו לאסוף ולנתח נתונים ולמפות את הנוף התחרותי ולהבין היכן אתם ממוקמים על המפה וכיצד ביכולתכם לחדש ולהצליח יותר.
לפניכם 4 צעדים פשוטים לביצוע מודיעין עסקי בסושיאל בדרך לאסטרטגיה עסקית חברתית:

שלב ראשון – איסוף מידע וניטור
ניטור מדיה חברתית מתאפשר היום הודות כלים שונים למעקב אחר השוק וקבלת התראות בזמן אמת, זאת כדי להבין על מה מדברים בתעשייה, מה קהל היעד צורך, מי המתחרים הישירם והעקיפים במדיה החברתית (לעיתים המתחרים ברשתות שונים לחלוטין מהמתחרים בזירה התחרותית הפיזית או במנועי החיפוש) ומה הם מציעים.
חשוב לאסוף דאטה כל הזמן, כי המדיה החברתית משתנה בקצב מסחרר.
על מנת שתהליך האיסוף והניטור וכל השלבים שיבואו בעקבותיהם יהיו אפקטיביים – כדאי לצמצם את הרשימה לחמישה מתחרים מרכזיים.
ניתן להשתמש בכלים חינמיים בסיסיים כמו “גוגל התראות” ששולח התראות בזמן אמת על תכנים שפורסמו עם ביטויי מפתח אשר הוכנסו באופן ידני מראש ועד מערכות בתשלום של חברות שונות מקומיות ובינלאומיות המזהות דיונים ושיחות ברשת בהקשר המבוקש.
כלי ניטור מרחיבים את שדה הראייה בזירה העסקית ויש פלטפורמות שמספקות בעצמן כלי ניטור אינטגרליים. למשל, אם תיגשו בפייסבוק לעמוד העסקי של המתחרה ותחפשו “שקיפות הדף” או תבחרו ב”ספריית המודעות” תוכלו לראות בזמן אמת אילו קמפיינים הוא מריץ, ממתי ובאילו פלטפורמות ומיקומים (פייסבוק, אינסטגרם, סטורי וכדומה).
אם תיכנסו בלינקדאין לעמודי חברה מתחרים – תחת “פוסטים” – “מודעות” תיחשפו למידע דומה באשר לקמפיינים ממומנים של המתחרים בלינקדאין.

שלב שני – השוואה ביניכם למתחרים
כדאי לבחון היכן אתם ממוקמים ביחס למתחרים, זאת על מנת להבין את רמת הביצועים שלכם וגם לזהות הזדמנויות כאשר נקרות בדרככם.
ניתן לעשות זאת באמצעות כלים חינמיים וכלים בילד אין בפלטפורמות. לינקדאין, לדוגמא, מציעה בדפי החברה ממחשב שולחני בלבד תכונת Analytics המאפשרת לבצע השוואה בין העוקבים של הדף לעוקבים של דפים אחרים ולמדוד ביצועי תוכן מול ביצועי תוכן של מתחרים.
בכל מקרה, מומלץ להתמקד בסוג הפרסומים של המתחרים, הטיימינג של הפרסומים, בחירת התמונות, הדימויים, האסטרטגיה שבה הם בוחרים, באילו רשתות, להבין מהם “האיומים” מצדם עליכם ברשתות החברתיות (לדוגמא הם חזקים יותר ביצירת תוכן מכם).
שימו לב תוך כמה זמן המתחרים מגיבים לעומתכם, באילו האשטגים הם משתמשים, מהי מידת האיגייג’מנט של הקהל שלהם בפוסטים השונים.
אתר BuzzSumo יעזור לכם להבין טוב יותר מה המתחרים עושים וכן Hootsuite Streams שמאפשר לעקוב אחרי האשטגים של מתחרים והפעילות החברתית שלהם על פי בחירה מוקדמת בחשבונות החברתיים של המתחרים.
מומלץ להשתמש גם במודל S.W.O.T. על מנת להבין את החולשות, החוזקות, האיומים וההזדמנויות של העסק שלכם ברשת החברתית ביחס למתחרים.

שלב שלישי- ניתוח הנתונים
הניתוח הוא מהותי ליצירת פרשנות והפקת מסקנות והוא יכול לסייע בהבנה: מדוע יש כל כך הרבה עוקבים פתאום למותג מסוים או בעקבות איזה מהלך פרסומי התחזק דף מותג כלשהו?
באמצעות ניתוח ניתן גם לזהות באילו פלטפורמות משקיעים המתחרים, מי קהלי היעד העיקריים שלהם, באילו פורמטים הם משתמשים על מנת להתחזק ולצמוח.
נסו לזהות דפוסים מסוימים להצלחה כמו פרסום בימים ספציפיים ובשעות מסוימות, חשיפה של וידאו בהשוואה להעלאת תמונה, קהילות עוצמתיות בפייסבוק לקידום המוצרים והשירותים דרך שיתוף פעולה יעיל. כדאי להגדיר מדדי ביצוע – KPI כמו מעורבות, המרות וכדומה.
שימו לב שאפשר לבצע ניתוח מודיעין עסקי במדיה החברתית באמצעות Brandwatch – כלי שמציע כלי ניתוח גרפיים על מנת לבצע את הניתוח המבוקש על פי הנתונים שנאספו.

שלב רביעי– אסטרטגיה חברתית
בהתבסס על כל הנתונים, ההשוואות, הניתוח והערכת פעילות המתחרים, יהיה לכם פשוט יותר לגבש אסטרטגיה חברתית תחרותית.
החליטו כמה להשקיע בשיווק אורגני לעומת שיווק ממומן, באילו פלטפורמות ופיצ’רים כמו רילס או סטורי, על חיזוק הנוכחות עם סרטונים או באמצעות משפיענים, התמקדות באוכלוסיות שהמתחרים טרם הגיעו אליהן.
מומלץ לכלול באסטרטגיה המבוססת על מודיעין עסקי באמצעות המדיה החברתית נושאים ורעיונות לתוכן רלבנטי עבור קהל המטרה, תיעדוף פלטפורמות, חלוקה תקציבית להשקעה בתוכן אורגני וממומן, התאמת התוכנית השיווקית לפי פעילות המתחרים ובחינה האם יש לבצע אופטימיזציה באסטרטגיית השיווק החברתי.

כדי להקדים את המתחרים עליכם להיות תמיד מעודכנים בנוגע להזדמנויות עסקיות וסיכונים שקשורים אליהם. לדן אנד ברדסטריט שירות מודיעין עסקי שיכול לייעל לכם את המשימה! דרכו ניתן לקבל עדכונים שוטפים בזמן אמת על עסקים אחרים, ללמוד על המתחרים שלכם וככל שתדעו עליהם יותר – כך תכירו את החולשות שלהם וכיצד להתמודד איתם. השירות של דן אנד ברדסטריט כולל מידע עסקי על כל מה שחשוב לדעת כדי לקבל החלטות משמעותיות וגם לבנות אסטרטגיה מנצחת.

 

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל