כל השלבים בדרך אל הסטארטאפ - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
04.10.18

כל השלבים בדרך אל הסטארטאפ

דן אנד ברדסטריט

רוצים להקים מיזם חדשני ומתלבטים לגבי השלבים? היכנסו לקרוא את המדריך בנושא כל השלבים בדרך אל הסטארט אפ – לבניית התהליך

כל השלבים בדרך אל הסטארטאפ

האם יש לכם רעיון לסטרטאפ חדש ומלהיב ואתם רוצים להקים חברה חדשה ומבטיחה? זקוקים למידע ולהכוונה מקצועית כדי להגשים חלום ולהקים חברת הזנק חדשה?

ובכן, בדרך לסטרטאפ החדש ישנם שלבים שעליכם לעבור כיזמים, השלב הראשון מתחיל בגיבוש הרעיון, כאשר השלב האחרון הוא לרוב אקזיט מוצלח, ובדרך יש מספר שלבים שחייבים לעבר בהצלחה כדי שהמיזם יקרום עור וגידים וכמובן גם יצליח.

שלב 1 – מרעיון ראשוני למיזם 

כל מיזם מתחיל ברעיון מרכזי ומגובש, לשם כך יש להשקיע זמן, מחשבה ומשאבים רבים. לאחר גיבוש רעיון כללי יש להתחיל בצעדים כדי לממשו ועל מנת להקים חברת הזנק שאולי תצליח באחד הימים לעשות אקזיט עליו כולם מדברים.  

בשלב זה כדאי להיערך גם לקראת הקמת החברה, אך בדרך להקמת העסק חשוב לשאול את השאלות הבאות:

  • האם אתם מוכנים לחיי יזמות המחייבים אתכם לקחת סיכון אישי, לעבוד קשה ולחיות באי וודאות תקופה ארוכה?
  • האם הרעיון למיזם עונה על צורך קיים וכיצד הרעיון שלכם פותר את הבעיה? האם יש שוק לרעיון שגיבשתם, מהי התחרות בשוק ואיזה פתרונות המתחרים מציעים?
  • האם יש לכם כישורי ניהול ואתם יזמים בלבכם ובנפשכם? האם יש לכם את היכולת המקצועית והנפשית לקחת רעיון ולהפוך אותו למוצר מנצח ומצליח?

שלב 2 – גיוס מימון ראשוני 

זהו שלב מרכזי וקריטי בחיי כל חברות ההזנק, לאחר הקמת החברה היזמים נדרשים לעבוד קשה, לעתים ימים רצופים ללא שינה ומנוחה, על מנת לבנות בסיס חזק לחברה.

אמנם, ניתן לנסות לגייס מימון חיצוני ממשקיעים, קרנות הון סיכון וקרנות בערבות המדינה כדי להקים את החברה ולשרוד תקופה מסוימת, אך לרוב בשלב זה היזמים מגייסים כוח אדם מקצועי ומשקיעים מכספם האישי.

סטרטאפים רבים מוקמים בעזרת הלוואות ולקיחת סיכון רב מצד היזמים, לכן בשלב זה כדאי לנסות לייצר הכנסה שתכסה את הוצאות המחקר והפיתוח וכדי לממן את עלויות השיווק של העסק והצגתו בפני משקיעים פוטנציאליים.

שלב 3 – גיוס הון ממשקיעים ומקרנות 

כאשר החברה החלה לפתח את הרעיון ויש מוצר שניתן להציג בפני משקיעים פוטנציאליים, כדאי להתחיל בפעולות הנדרשות לגיוס ההון הנדרש להמשך הפעילות ולהשלמת הפיתוח. בשלב זה יזמים רבים מגלים כמה קשה לגייס מימון, לכן מומלץ לפנות לגורמים מקצועיים ומנוסים בתחום.

 

חשוב לדעת כי גיוס המימון ממשקיעים מחייב את היזמים להציג חברה יעילה ופרודוקטיבית המסוגלת לייצר הכנסות גבוהות בעתיד. עם זאת, למרות ההצלחה בגיוס המימון ממשקיעים ובתחושת האופוריה כי האקזיט כבר דופק בדלת, חשוב לזכור כי חיים בשוק תחרותי וגם המשקיעים עשויים להתחיל להתערב בענייני החברה ולהפעיל לחצים שונים על הבעלים.

שלב 4 – העסק מתחיל להרוויח 

מטרת הסטרטאפ היא להצליח בגדול, אך הדרך להצלחה רוויה באתגרים שונים. כאשר העסק עומד על רגליו ומייצר הכנסות ורווחים, ניתן להשקיע חזרה בחברה ולמנף את הצלחותיה לתחומים נוספים או תחומים קשורים לרעיון.

כדי שהעסק ימשיך לצמוח ולגדול חשוב להקפיד על ניהול פיננסי יעיל ותקין, לבחון הזדמנויות עסקיות, ולדאוג לפתרונות חדשניים בהתאם לצרכים המשתנים בשוק.

ראוי לציין כי יזמים רבים מתמודדים עם קשיים בדרך ואינם מצליחים לעבור משלב הרעיון לשלב הביצוע. גם חברות רבות נסגרות לאחר תקופה קצרה בגלל כשלי ניהול, בעיות מימון וקושי לגייס משקיעים.

לכן, מומלץ לקבל ליווי מקצועי וסיוע לאורך כל הדרך מגורמים מנוסים, למשל מסלול יזמות תחת חסות המדען הראשי, מסלולי מאיץ עסקי טכנולוגי דרך הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים וכדומה.

מעוניינים בפתרונות לעסק שלכם? היכנסו לסל הפתרונות הגדולים לעסקים בינוניים וקטנים.

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל