הדרך להצלחת העסק בו אתה גם המעסיק וגם המועסק - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
24.05.22

הדרך להצלחת העסק בו אתה גם המעסיק וגם המועסק

מאמרי מערכת

איך גורמים לעסק לעבוד תוך פיתוח העסק והבטחת העתיד שלו?

small business owner: proud woman and her store

להיות בעל או בעלת עסק שכולו מופע של אדם אחד (One man show) מייצר גמישות רבה, אך גם לא מעט אתגרים. למשל, כעצמאיים, בחופשות או בימי מחלה העסק לא מתפקד באופן מוחלט, או חלקי, מאחר ומדובר כאמור בעסק של אדם אחד שאם הוא נעדר, העסק לא מתפקד. לאדם אחד יש גם קיבולת מסוימת של עבודה שביכולתו להכיל, דבר אשר לעיתים מונע ממנו לקבל לקוחות חדשים ולפתח את העסק. גם העומס שבו שרוי בעל העסק, שיש עליו מטלות רבות, מונע ממנו לפעול למען קידום ופיתוח העסק, גיוס לקוחות חדשים, ביצוע הכשרות מקצועיות וכו’.

אז איך גורמים לעסק לעבוד תוך פיתוח העסק והבטחת העתיד שלו? הנה כמה טיפים:

1. הכירו לעומק את הענף בו אתם עובדים – באילו טכניקות מתקדמות משתמשים הקולגות והמתחרים שלכם? איך הם מתמחרים את הזמן שלהם? אילו סוגי עבודות ישנן? לאן צועד הענף? אילו קורסים מקצועיים ישפרו את הידע שלכם ואת סל הכלים שאתם מציעים ללקוחות שלכם?
ישנם אספקטים רבים שצריך להכיר כדי להוביל את תחום העשייה שלכם. אל תתעצלו, ככל שתדעו יותר על התחום שבו אתם עובדים ותרכשו ידע מקצועי שימושי רב יותר, כך תוכלו להתמקצע, להרחיב את הפעילות המוצעת שלכם, וכמובן שתוכלו גם להרוויח יותר כסף.

2. אל תפחדו מחדשנות – בעוד 30 שנים, חלק מהמקצועות שקיימים היום לא ישרדו ויעברו לתפעול שיתבצע באופן אוטומטי על ידי מכונות ומחשבים. תהיו עם יד על הדופק ותשתדלו להכיר כל טכנולוגיה חדשה שתקדם את העסק שלכם. אל תפחדו להתנסות, החברות שמייצרות את הטכנולוגיות הרלוונטיות משקיעות משאבים רבים כדי לייצר תמיכה בלקוחות וחווית משתמש נגישה ונוחה. לרוב זה הרבה פחות מסובך ומאיים ממה שהמוצר החדש נראה.

3. עמדו בזמנים ותהיו זמינים – אם לקחתם עבודה ויש מועד מסוים לסיום שלה, עמדו בזמנים שהקצבתם. לפעמים כדאי לקחת עובדים חיצוניים או להשתמש בבעלי מקצוע נוספים וזאת במידה ואתם רואים שאתם לא מסוגלים לספק את מה שהבטחתם בזמן ושהעיסוק בדברים שאינם בליבת העיסוק שלכם פוגעים לכם בעסק.
מבחינת זמינות, לרוב אתם לא צריכים להיות זמינים בכל יום ובכל שעה. תגדירו ללקוחות שלכם את הזמנים שבהם אתם עובדים ותהיו זמינים עבורם בזמנים שהוגדרו. אם אתם עסוקים ולא יכולים לענות, אל תשאירו אותם ללא מענה, חזרו אליהם ותגדירו זמן שבו תחזרו אליהם ותתנו מענה לפניה שלהם.

4. זמן שווה כסף, הבחינו בין טפל לעיקר – המשאב היקר ביותר בחייו של מנהל עסק הוא הזמן, וככל שהעסק שלכם יצליח ככה יהיה לכם פחות זמן להתעסק בטפל. למדו להבחין בין טפל לעיקר, נסו לחסוך זמן באמצעות קביעת פגישות מרחוק ושימוש במערכות טכנולוגיות שמקצרות תהליכים והופכות אותם למדויקים. חלקו את הזמן בין ניהול שוטף של העסק שלכם לבין פיתוח העסק – אלמנט שלפעמים שוכחים בתוך העומס של הניהול השוטף.

5. תגדלו באופן שתואם את המשאבים שבידיכם – בעבר היה נהוג להגיד: “אל תקפצו מעל הפופיק” – כלומר, אל תיקחו על עצמכם משימות שאתם לא יכולים לעמוד בהן. לפעמים מגיעות הצעות מפתות שלכאורה חייבים לקחת, אבל אין שום אפשרות לעמוד בהן. במצב שכזה, אל תפגעו בשם ובמוניטין שלכם. תישארו מקצועיים ותבדקו מה אתם יכולים לעשות ומה לא. מתי אתם יכולים להרחיב את העסק ולקחת עוד עבודות ומתי לא. ואולי אם אתם נמצאים במצב שיש לכם הרבה עבודה, הגיע הזמן להפוך את העסק לעסק של יותר מאדם אחד…

6. לחשוב על גיבוי וגם לשמור ‘לירה לבנה ליום שחור’ – אל תגיעו לקצה היכולת הפיננסית שלכם. תשמרו תמיד על עתודה פיננסית שתעזור לכם במקרה ואיבדתם לקוח אסטרטגי, או שנמנע מכם לאורך זמן לעבוד. בנוסף, כדאי גם לחשוב תמיד על אנשים שיוכלו לסייע במידה ונבצר מכם לעסוק במקצוע שלכם לפרק זמן קצוב. קשר עם קולגות תמיד טוב מאחר ואתם יכולים גם להסתייע בהם כאשר אתם בעומס של עבודה, תוך שאתם מפתחים מערכת יחסים דואלית אשר בסבירות גבוהה תספק גם לכם פרנסה.

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל