הטעויות הקטנות שפוגעות בהצלחת העסק שלכם - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
27.07.22

הטעויות הקטנות שפוגעות בהצלחת העסק שלכם

מאמרי מערכת
Meeting

גם שלמה המלך שכונה ‘החכם באדם’ טעה ובמקרים מסוימים לא ידע לראות את הנולד, מה שהוביל לכישלון הממלכה שלו. אין מה לעשות, ככה זה, אנחנו לא יודעים הכל, וקשה לנו לצפות את העתיד. ובכל זאת, אנחנו יכולים ללמוד מניסיון העבר ולהפסיק לבצע מהלכים וטעויות נפוצות שלרוב מובילות להאטה בפיתוח העסק, או לכישלון עסקי.

אז מלבד הקמת העסק, תפעול שלו, וביצוע פעולות אינטואיטיביות כאלה ואחרות, הנה כמה טעויות קטנות שאתם צריכים להימנע מלעשות אותן בעסק שלכם, ושאם תקפידו עליהן, ניהול העסק עשוי להיות קל ומוצלח יותר.

 

ניהול כספי לקוי

תכירו היטב את המצב הכספי שלכם ותתייחסו אליו בהחלטות העסקיות שלכם מאחר ונגישות לכסף זמין הוא הכרחי להצלחת העסק. לפעמים כדאי לחכות מעט יותר זמן עם פתיחת העסק כדי לצבור את ‘הלירה הלבנה ליום השחור’ ולספוג את תקופת הזמן עד שהעסק הופך לרווחי, תקופה שבה יש לרוב תזרים מזומנים שלילי ויכולה לארוך חודשים ארוכים, ואפילו שנים. תהיו עם יד על הדופק לגבי תזרים המזומנים שלכם, עדיף שלא תיקחו על עצמכם מחויבויות שאתם לא יכולים לעמוד בהן או שדוחקות אתכם עד מעבר לקצה גבול היכולת הכלכלית שלכם. תתנהלו באופן שקול כאשר לא בושה לדבר עם אנשי מקצוע לגבי המקום שאליו אתם מנתבים את הכספים שלכם.

 

פתיחת עסק חדש ללא בדיקות מקדימות של הסביבה העסקית

לעיתים כדאי להקים עסק שמוכר מוצר מסוים באזור שבו ישנם עסקים המכורים מוצרים דומים, ולעיתים ממש לא. דבר אחד בטוח: אתם חייבים להכיר לעומק את הסביבה העסקית בה אתם נמצאים. אל תגידו: “המוצר שלי הכי טוב, אני אבלוט ואתן את החבילה העסקית הטובה ביותר ללקוח מבין המתחרים”. פשוט תכירו את המתחרים באזור שלכם ולאחר בדיקות מעמיקות, תדעו איך לבדל עצמכם בצורה הטוב ביותר, אם תחליטו שאכן כדאי לכם להקים את העסק במקום עליו חשבתם מראש. ישנן חברות כגון ‘דן אנד ברדסטריט’ שיכולות לספק דו”ח מידע עסקי הכולל מידע עסקי על חברות, מי הן הלקוחות והספקים של החברות, מה היקף המכירות שלהן וכו’.

 

פתיחת עסק עם תכנית עסקית ‘על הנייר’ או ללא תכנית עסקית

בדיקות מקדימות על הסביבה העסקית לא מסתיימות בבדיקת המתחרים, אם ישנם כאלה. תכלית ההכנה המקדימה היא לבנות תכנית עסקית מבוססת מידע עסקי רב שמציגה כיצד העסק יכול להמריא. יש אנשים שמנפחים נתונים כדי לקבל הלוואה או תשומת לב ממשקיעים, אך חשוב לפני הכל שתכינו תכנית עסקית שבה תוכלו לענות לעצמכם על השאלות הקשות ותבינו שהחזון שלכם אמור בסבירות גבוהה להתממש. תכנית עסקית היא מוצר חשוב שממקד אתכם מבחינת יעדים, שיווק, כיוון, חזון ביצועי ועוד. הכנת התכנית מאפשרת היכרות נרחבת עם השטח בו אתם פועלים וחשיפה להיבטים שלא הכרתם מספיק טוב, או שלא הכרתם בכלל.

 

החלטה שלא להשקיע בשיווק

יש הרבה דרכים לפרסם את העסק שלכם, חלק מהן לא עולות הרבה כסף. שיווק המותג שלכם חשוב כי הוא יסייע לכם לבדל את המוצר שלכם על פני המתחרים ולהצמיד אליו ערכים חיוביים שימשכו עוד לקוחות. אפשר לבצע שיווק מבית לבית, ברשתות הדיגיטליות, או במרחב הציבורי באמצעות פלטפורמות מגוונות, חלקן מגיעות לתפוצה רחבה. הצורות המוכרות של השיווק הן באמצעות יחסי ציבור, מצב שבו איש יחסי ציבור מלווה את העסק ומעוניין לסייע בפרסום שלו על בסיס ריטיינר שקבעתם מולו. אפשר באמצעות פרסום חוצות, בעיתונים, או בטלוויזיה. אפשר גם לבצע קמפיינים זולים יותר ברשתות הדיגיטליות או באינטרנט. ישנן שם שיטות שיווק שונות המבוססות על מידע מקדים, כמו למשל מערכת ‘ארגז הכלים לשיווק ומכירות’ של ‘דן אנד ברדסטריט’ שמעניקה מידע מקיף על לקוחות כולל איתור לקוחות חדשים ולקוחות של המתחרים שלכם, מידע מקיף על קרב ל 2 מיליון עסקים בישראל, פילוחים יצירתיים והנגשת הקשר עם אנשים שיש לכם רצון לבצע איתם פעילות עסקית.

 

שימור הישן והימנעות מהתקדמות כפי שהשוק מחייב

זה שמשהו עבד במשך הרבה זמן, לא אומר שהוא יעבוד גם היום, או בעוד שנתיים. צאו כל הזמן מהקופסה, תחשבו על יזמות, תבדקו אפשרויות הכנסה נוספות, בשוק של היום אתם חייבים כל הזמן לחדש. אל תימנעו משימוש בטכנולוגיה, זה יכול לעזור לכם ולמנוע מכם לפגר אחרי המתחרים שלכם כי אתם יכולים להיות בטוחים, חלק מהם כבר הטמיע מערכות דיגיטליות והשימוש בהן יעניק להן יתרון. אם הם יכולים, ברור שגם אתם יכולים. וכמו הרבה מקרים, תבינו שאין לכם ברירה, ואז תופתעו עד כמה מהר הצלחתם להשתלט על הפערים הטכנולוגיים שהיו לכם.

 

אודות hilateperdbisraelcoil לכל הכתבות מאת hilateperdbisraelcoil
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל