d&b Safe check - ניטור משלים להגנה על העסק שלכם - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
11.08.21

d&b Safe check – ניטור משלים להגנה על העסק שלכם

מערכת דן אנד ברדסטריט

פיתוח טכנולוגי חדש- מוצר שמספק למשתמשים אינדיקציות עסקיות חשובות על הפרטנרים העסקיים הקיימים, החדשים והפוטנציאליים שלהם, נתון חריג יכול להתריע מפני עסקאות ‘עוקץ’ ועסקאות עם גורמים הנמצאים בסכנת כשל עסקי

DEED52~1

איך זה עובד?

דן אנד ברדסטריט מעניקה רובד נוסף לפתרונות המידע שלה, שיסייע לאנשי כספים ומנהלי סיכונים בקבלת החלטות עסקיות המבוססות על מודיעין עסקי ועל מידע מאומת בזמן אמת. d&b Safe check הינו כחיישן המאתר ומכמת את נפח הבדיקות הנעשות ע”י המשתמשים במערכות המידע המגוונות של דן אנד ברדסטריט, על כל חברה, ספק או גורם עסקי במשק, באמצעותו ניתן לראות את כמות החיפושים, כלומר הבדיקות שבוצעו, והאם קיימת כמות בדיקות חריגה אודות חברה מסוימת. במידה ונמצאה כמות חריגה, הדבר מהווה איתות אזהרה המחייב עיון ובדיקות עומק מול החברה הנבדקת.

מקור הצורך למוצר

“הרעיון לפיתוח d&b Safe check עלה לאחר שהדוחות שלנו העלו נתון מעניין, קורלציה מסוימת בין כמות בדיקות החברות למול אירוע פיננסי חריג. במקרים מסוימים כמות הבדיקות הללו מרמזת על מצוקה תזרימית, במקרים אחרים על חשש לכשל פיננסי, ולעיתים מדובר גם על היתכנות לניסיון עוקץ”, מסבירה יפה פנט, מנהלת מחלקת המודיעין העסקי בחברת דן אנד ברדסטריט, “אחד הקווים שמנחים אותנו כאשר אנו מנתחים חברות הוא בחינת השינויים המיידיים אל מול השינויים המתבצעים לאורך זמן. ברגע שאנו רואים שינויים בחברה והתנהגות חריגה עלינו לחקור ולהבין ממה ההתנהלות נובעת, מה גרם לכך שישנם למשל הרבה “צ’קים בחוץ”? מה קרה שהחברה הנבדקת רוכשת כמות חריגה של סחורה? וישנן כמובן דוגמאות רבות נוספות לשינויים חריגים. כאשר אנו מבחינים בתוצאה שונה מהמגמה המוכרת אנחנו מבינים שעלינו לחקור את הסיבה ובאמצעות כלים העומדים לרשותנו אנחנו מבצעים את החקירה המקיפה”.

יפה פנט, מנהלת מחלקת המודיעין העסקי בדן אנד ברדסטריט (צילום: אודי ברוידה)

עד כמה המוצר יכול לסייע לנו בשגרת היום יום העסקית שלנו?

ובכן, המוצר יכול לסייע באופן מידי וחיוני. מן הסתם, לפני סגירת עסקה, מקבלי ההחלטות יבצעו בדיקות פיננסיות על מצבו של הספק או החברה איתה עומדים לבצע עסקה. עכשיו תארו לעצמכם שאתם מבצעים את הבדיקה ורואים שעוד הרבה אנשים אחרים, צורכי אותו השירות והלקוח/ספק בדקו את אותה החברה ובפרט בדיוק באותו השבוע, כלומר ניכרת כמות בדיקות חריגה לעומת המגמה הנורמלית. בנקודה זו כבר מובן שקיים משהו אשר דורש בדיקה ושאכן מתרחש מתחת לפני השטח.

כיצד זה מתבצע?

d&b Safe check מופיע כפיצ’ר חדש ב-d&b Business, מערכת ניהול הסיכונים של דן אנד ברדסטריט, בלחיצת כפתור יקבל המשתמש חיווי על הכמות המספרית של הבדיקות, דהיינו, כמות החיפושים שבוצעו על אותו עסק. אם נבחין בתוצאה חריגה למול הנורמה השנתית נבין שעלינו לבצע סדרת פעולות נוספות כדי לפענח את סוג האנומליה, ולדעת האם יש סיבה לחשש ודאגה בסגירת עסקה עם אותו גורם” מסבירה יפה פנט, “מדובר למעשה בסנסור נוסף, בחיישן, שמסייע לנו להיות עם אצבע על הדופק עבור הלקוחות שלנו, להתריע בפניהם על תנועות חריגות בחברה בה יש או עשויים להיות להם אינטרסים עסקיים, לשמור על הכסף, ולהעניק את כל המידע הנדרש כדי לבצע החלטות עסקיות המבוססות על מידע מוצק ומדויק. למרות שהמוצר מעניק אינדיקציה חשובה שהיא כלי תומך לקבלת החלטה, מדובר במוצר משלים, אשר משתלב היטב עם מוצרי ההגנה הליבתיים כמו דו”חות מידע עסקי ודו”חות ההצלבות, ומסייע ללקוח שלנו להגן על האינטרסים העסקיים והכסף שלו”.

למי מיועד המוצר?

“למי מיועד המוצר?” זה כמו לשאול “למי חשוב להגן על העסק שלו?” ונפרט: בין הלקוחות הפוטנציאלים של המוצר ניתן למצוא ספקים המעוניינים להימנע מעוקץ – או מלקוחות עם אשראי בעייתי שלא תמיד יכולים לעמוד מאחורי ההתחייבויות הכספיות שלהם – כל נותני האשראי למיניהם וגורמים עסקיים אחרים המעניקים אשראי ורוכשים סחורות. כך מסכמת פנט: “המידע יסייע להבהיר באם לבצע עסקה עם אותו לקוח, ובמידה וכבר עובדים איתו, לדעת איך להמשיך להתנהל מולו. כלומר, האם לחסום אותו, האם להמשיך לספק לו אשראי, ואם להמשיך לספק לו, באילו היקפים ותנאים: האם לצמצם חשיפה או לשנות תנאי גביה וכו'”.

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל