חברים עד לכסף: צמיחה והגנה עסקית חייבות ללכת ביחד - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
24.08.20

חברים עד לכסף: צמיחה והגנה עסקית חייבות ללכת ביחד

ענת סדוב, מנהלת אגף לקוחות עסקיים, דן אנד ברדסטריט

בעסקים, לא מדובר רק בקשרים אישיים ובחברויות. כל קשר עסקי טומן בחובו גם סיכונים. כדאי שנכיר גם את האפשרות להגן על עצמנו.

חברים עד לכסף צמיחה והגנה עסקית חייבות ללכת ביחד

בכל פעם אני שומעת את זה מחדש. כשאנחנו מספרים לעסקים שאנחנו יכולים לעזור להם להכיר את העסקים שהם עובדים איתם, את הספקים שלהם, את הלקוחות שלהם – טוב יותר, אני נתקלת באותה תשובה: “אנחנו יודעים לבד. שאף אחד לא מכיר את הלקוחות ואת הנישה שבה אנחנו עובדים יותר טוב מאיתנו”. וזה נכון. שום חברה חיצונית לא תוכל להתחרות בניסיון ובהיכרות האישית של כל אחד מאיתנו עם התחום שהוא פועל ומנוסה בו כבר שנים. אבל, מכיוון שלא מדובר רק בקשרים אישיים ובחברויות, ומכיוון שכל קשר עסקי טומן בחובו גם סיכונים לעסק שלנו, כדאי שנכיר גם את האפשרות להגן על עצמנו.

 

נעים להכיר,

ענת סדוב, מנהלת אגף לקוחות עסקיים, דן אנד ברדסטריט

“ההתמקדות שלנו בשירותים לעידוד צמיחה, בד ובד עם כלים להגנה, נועדה לייצר רק דבר אחד: הצלחה עסקית”

מזל טוב, נולד לכם קשר חדש

להבדיל מהחיים האישיים, העולם העסקי לא מאפשר לנו את הפריווילגיה ביצירה וביסוס של אמון לאורך זמן. בקשרים חבריים וזוגיים אנחנו לוקחים את הזמן להכיר יותר, לבחון את החיבור לעומק, ולראות איך תפישות העולם שלנו מתחברות לכדי שיתוף פעולה, חברות או זוגיות. לעומת זאת, בעולם העסקי, יש לנו החלטות מהירות לקבל והרבה מונח על הפרק. למרות זאת, עסקים רבים מבססים את ההחלטות המשמעותיות ביותר בקשרים העסקיים שהם יוצרים על סמך היכרות קצרה, התרשמות כזו או אחרת, וכן, גם על תחושות בטן. כל מנגנוני ההגנה שאנחנו מפעילים בחיים האישיים שלנו ובקשרים שאנחנו נכנסים אליהם, לא מופעלים בעסק, כי אין זמן, כי לא נעים לשאול שאלות, כי חייבים לקבל החלטות.

אנחנו חיים בעולם שקוף. בואו ננצל את זה לטובתנו.

הטכנולוגיה מאפשרת לנו לרכז מידע חשוב וקריטי על העסקים, הלקוחות והספקים שאנחנו הכי רוצים לעבוד איתם, ממקורות מידע שונים ומגוונים, על מנת שנוכל לקבל תמונה טובה יותר, ובעיקר אובייקטיבית – לפני שאנחנו מקבלים החלטה על התקשרות עסקית.

מה זו תמונה טובה יותר? היום ניתן בלחיצת כפתור לדעת את דירוג האשראי ומצב האשראי של כל עסק, ללמוד על הפעילות העסקית שלו, על המוניטין שלו בקרב הקהילה העסקית, לקבל עליו מודיעין עסקי ולהבין האם הוא ראוי לאמון שלנו. זה באמת “בלחיצת כפתור”. חברת דן אנד ברדסטריט מחזיקה במאגר המידע העסקי הגדול ביותר בעולם, ששואב את המידע שלו ממקורות רבים ומגוונים. במקום שאתם תאספו את המידע בעצמכם, וברוב המקרים לא תדעו מאיפה להתחיל ואיך לזקק ממנו את התובנות החשובות לכם באמת, תוכלו לראות במקום אחד את הנתונים של העסק מרשם החברות, את הנתונים הכלכליים של העסק ושל האשראי שלו, פעילויות חריגות שכדאי לשים אליהן לב (אי תשלום, החזרת שיקים, אזהרות של בנקים וגופים פיננסיים), והמוניטין של העסק, כמו הדירוג שלו במדדים עסקיים שונים, העומק והמגוון של הפעילות העסקית שלו וכדומה.

אז… זה GO או NO GO?

האמת, הלוואי והטכנולוגיה הייתה עובדת כך לטובתנו לפני שאנחנו משקיעים מעצמנו בכניסה לקשרים אישיים, אבל היא כן עובדת לטובת עסקים. מה שפעם דרש מערך מודיעין עסקי מורכב ויקר, מחכה לכל עסק, מקטן ועד גדול, ומאפשר לו לקבל תמונה מלאה ברמה של דקות, ולקבל החלטה מהירה, עניינית ובטוחה של GO או NO GO.

כל החלטה עסקית היא לא רק הצעת מחיר וחתימה על חוזה התקשרות. כל החלטה שכזו, שטומנת בחובה צמיחה וגדילה והצלחה, גם כוללת סיכון. ספק שלא יצליח לעמוד בלוחות הזמנים בשל כשל פיננסי או תפעולי, לקוח שלא ישלם בזמן ויכניס אתכם לבעיה תזרימית, או שלא ישלם בכלל ואז יכניס אתכם לבעיות גבייה ולהליכים משפטיים ארוכים ויקרים. אנחנו בונים את העסק שלנו על הבטחות. נכון שהן חתומות בכתב, אבל אי קיום שלהן עלול להעמיד את העסק שלנו בסיכון גדול. לכן, בעולם המושגים שלי, אין דבר כזה גדילה ללא הגנה.

אני מזמינה גם אתכם להפסיק לחשוש לדעת. זה לא יקר , זה לא מסובך וזה לא הופך את הקשרים העסקיים לקרים או לא אפשריים. להיפך. במרחק הקלקה אחת – אתם תוכלו להרשות לעצמכם לבנות קשרים עסקיים טובים יותר, שלא רק יהיו כאלה “על הנייר,” אלא יהפכו את השותפות שנוצרה ביניכם למוצלחת, רווחית, ואפילו למהנה.

התחילו להגן על עצמכם – מעכשיו

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל