DBSignal - חסכו התעסקות מיותרת עם לקוחות בעיתיים| D&B Israel
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
16.11.20

איך עסקים יכולים להשתמש ב-DB Signal כדי לחסוך התעסקות עם לקוחות בעייתיים?

מערכת דן אנד ברדסטריט
Depositphotos_192750732_xl-2015

הם יקרים יותר, גוזלים יותר זמן ועלולים להכניס את העסק שלכם לחובות אנחנו לא מדברים על ספקים, עובדים או חומרי גלם אלא על לקוחות בעייתיים

זה עלול לקרות לכולם

כאשר אתם מתחילים לתת שירות או לספק מוצרים ללקוחות בעלי מוסר תשלומים נמוך, אתם עלולים להידרדר יחד איתם במקרה של אי עמידה בתשלום. כאשר יש לכם עסק עם לקוח כזה, אתם עלולים להיגרר להוצאות משפטיות, תביעות או הליכי גבייה מטרטרים אשר לא יבטיחו שתראו את הכסף ועולים בעצמם זמן ומשאבים רבים. איך בכל זאת בעלי עסקים יכולים להימנע מברוך שכזה?

עד היום, כאשר הגיע אליכם לקוח חדש, לא הייתה לכם דרך אמינה לאמוד את המצב הפיננסי או את מוסר התשלומים שלו. גם אם הייתם מסתכלים על פרמטרים כמו צבע כרטיס האשראי, הלבוש, השעון או על הרכב שהוא מתנייד איתו, אלו לא היו מבטיחים לכם תמונה אמיתית או מלאה על מצבו הכלכלי. במקרים רבים, דווקא ההפך הוא הנכון, וה-BMW שראיתם בחנייה היא למעשה הלוואת בלון שיש סיכוי שהוא לא יחזיר.

בכל אופן, עד כה לא הייתה לכם דרך טובה לדעת אם מישהו יהיה לקוח איכותי לאורך זמן. כאשר מדובר בעסקאות קטנות, הדאגה שלכם פחותה, אבל מה עם מקרים בהם אתם מתחייבים להזמנה גדולה? כזו שאם הלקוח לא יעמוד בתשלומים שלה בעתיד, העסק שלכם בעצמו עלול להידרדר ולהיפגע? כאן כבר יש  להפעיל שיקול דעת, ולהכיר את DB Signal, שהוא כלי חדש שמאפשר לכם להכניס יותר ודאות לתוך חוסר הודאות העצום שאתם נתונים בו.

מהו הDB Signal ואיך הוא יוכל להכניס לכם יותר ודאות לכל עסקה?

החל משנת 2019, נכנסה ישראל למשפחת המדינות שאימצו מודל של דירוג אשראי צרכני. חוק נתוני אשראי החדש מבטיח שעבור כל אזרח יירשמו נתוני ההתנהגות הפיננסית שלו, כמו למשל עמידה בתשלומי הלוואות או התחייבויות מול חברת האשראי. אנשים בעלי מוסר תשלומים גבוה יזכו ל״ציון״ גבוה, או כמו שכולם קוראים לזה היום – DB Score.

אבל לא כל גורם יכול לגשת לציון הזה ולגלות עם איזה סוג של אדם יש לו עסק. התוצאה הזו חשופה לבנקים ולעוד כ-12 נותני אשראי גדולים, שיהיו חייבים לקבל את הסכמת הלקוח לצורך קבלת הדירוג שלו. בדיוק מהסיבה הזו, נוצר ה-DB Signal שאמנם לא נותן לכם את הציון עצמו, אבל נותן לכם את מה שיותר חשוב: בדיקה לגבי כשל פרעון של הלקוח ב-3 השנים האחרונות, המסקנות מהציון שלו והמלצה אם נכון לעשות עסקים ביחד עם אותו לקוח או לא. בואו נלמד מה תוכלו לקבל ב-DB  Signal.

 

מה יש בתוך הDB Signal? למה משתלם לי לבדוק אותו?

DB Signal הוא שירות המבצע בדיקה מקיפה לגבי האם יש נתונים שליליים על הלקוח, כאדם פרטי או כבעל עסק ומספק חיווי ברור בצורת Go או No Go. ה-DB Signal בודק האם נרשמו נתונים שליליים על הלקוח במאגר נתוני האשראי או אפילו כחברה שרשומה תחת שמו ועל סמך זאת מספק לכם המלצה אם לתת לאותו לקוח אשראי או לא.

 

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל