יום המשפחה? הזדמנות מצוינת להתנהלות כלכלית משפחתית חכמה יותר עם 8 טיפים מנצחים וקלים ליישום - Dun & Bradstreet
הגנה עסקית
צמיחה עסקית
27.01.19

יום המשפחה? הזדמנות מצוינת להתנהלות כלכלית משפחתית חכמה יותר עם 8 טיפים מנצחים וקלים ליישום

מערכת דן אנד ברדסטריט

בין השוקולדים, הפרחים וימי החג בבתי הספר, שווה להקדיש 2 דקות קריאה ל-8 טיפים שיכולים למצב את המשפחה שלכם במקום הרבה יותר טוב כלכלית, ולמרבה ההפתעה הם  קלים ליישום.

photo-1475503572774-15a45e5d60b9
  1. תשאירו את בת היענה לספארי

אנחנו אולי לא מודים בזה, אבל רבים מאתנו סובלים בצורה כזו או אחרת מאריתמפוביה, שהיא רתיעה כללית מנושאים פיננסיים ומהתעסקות בחישובים ובמספרים. באיזשהו אופן אנחנו מעדיפים להשאיר את הראש התוך החול ופשוט לא לדעת… העניין הוא שאם אנחנו מנהלים משק בית וחיים עם התחייבויות פיננסיות שוטפות, או במילים אחרות “לקחנו אשראי”, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שלא לדעת מה מצבנו האמתי. אחד הכלים שעומדים לרשותנו הוא MY DB Review – דוח ריכוז נתונים אישי, שנועד לאפשר לכל אזרח להבין את תמונת מצב האשראי שלו.

  1. ידע הוא כוח , כוח הוא כסף

בואו נחשוב על זה רגע, האתגר העיקרי עבורנו הצרכנים פרטיים המנהלים משק בית וחיים עם התחייבויות אשראי, הוא להוזיל ככל שניתן את “המחיר של הכסף” שעלינו לשלם לגוף האשראי ממנו אנחנו מבקשים את האשראי. הקלף המרכזי, ואולי היחידי, שעומד לרשותנו הוא ה-DB Score שלנו. זהו ציון המופיע ב- MY DB Review ומשקף את היכולת שלנו לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות. בדרך הזו נוכל להבין איך הבנק “רואה” אותנו או את הסיכון מאיתנו ולהכין את עצמנו טוב יותר למו”מ על הכסף.

  1. תתייחסו למשפחה כמו אל ארגון עסקי

בדיוק כמו לעסק קטן או חברה, משפחה היא סוג של עסק. עם הוצאות, תזרים, התחייבויות, הלוואות וגם השקעות וחסכונות. לחברות יש פונקציה שנקראת ״דירקטוריון״ שאמור להתכנס, לגבש מדיניות ולהתוות את הדרך להצלחה. למרות שמדובר בנושא שיכול להיות טעון בין בני זוג, שווה להתייחס לזה ולקיים על המצב הכלכלי של המשפחה שיחות ״דירקטוריון״ שגם יכולות להוריד ולנטרל מתחים.

  1. להוציא את הילדים מהדירקטוריון

אם כבר דיברנו על דירקטוריון, הילדים לא חייבים להיות חברים בו. במשפחות רבות, ילדים דומיננטיים מחליטים על הוצאות משפחתיות בלתי צפויות וההורים, מתוך רצון להשביע את רצונם, נכנעים לחברי הדירקטוריון שלא יכולים לשאת בתוצאות הכספיות של ההחלטות. נסו למתן את ההשפעה של גחמות ילדיכם על ההחלטות הכלכליות שלכם.

  1. מצד שני, כן להסביר לילדים מה קורה

מהרגע שבו ילדכם מסוגלים להבין, חובתכם להסביר. הם אמנם לא צריכים לקבל החלטות בשביל המשפחה, אבל התפיסה שאין לערב ילדים בנושאים כלכליים מוטעית מיסודה. כיצד ילמד הילד וירחיב את יכולותיו ללא שיחה ושיתוף? זאת ועוד, ילדים לא מעורבים אינם יכולים לעזור, להשתתף ולתמוך. חוששים משיחה שכזו? זה בסדר, למדו והתייעצו כיצד – במקום לוותר. אתם תגלו שילדים מסוגלים להבין  גם מצבים כלכליים מורכבים ולוותר על פינוקים.

  1. להיות שקופים אחד עם השני כדי להתנהל בצורה אפקטיבית

אחד מבני הזוג חורג בשופינג? יש סיכוי שטסתם השנה לחו״ל יותר מדי? דברו בשקיפות על  הדברים שמעיבים על חשבון הבנק. בהרבה מקרים, סכסוכים בין בני זוג נובעים מבעיות כספיות כאלו שלא הוצפו, אז דברו על המתחים האלו עוד כשהם קטנים.

 

  1. אמצו הרגלים טובים ונסו להפסיק הרגלים שליליים

חשוב לדעת כי רוב בני האדם חיים על פי הרגלים שהוטמעו בהם בגיל צעיר. משפחה המתנהלת ללא סדר, תכנון ובקרה תתקשה לשנות הרגלים וליצור איכות. הפתרון טמון במוכנות להתעמת ולהתאמן. הקניית הרגלים חדשים מחייבת נחישות, מוטיבציה, ולפחות בשלב הראשון – אי נוחות. הרגל טוב לדוגמה: לרשום את ההוצאות המשפחתיות, להגדיר תקציב חודשי ולא לחרוג ממנו.  הרגל רע: לאכול בחוץ בכל פעם שקצת מתעצלים לבשל – בעלויות שמגיעות למאות שקלים בחודש. נסו לאמץ כמשפחה הרגלים חיוביים שכולכם יכולים לעמוד בהם.

  1. לפרגן אחד לשני כשמגיע:

יציאה לשינוי ויצירת פריצת דרך הם זמנים רגישים ולא פשוטים. בתקופות שכאלה מחויבות בני המשפחה להוקיר, לציין לשבח כל התקדמות או תנועה לכיוון הנכון. בן זוגך שוטף כלים פעם ראשונה אחרי שנים? לא לשכוח לחבק ולהוקיר. אשתך תכננה סל קניות? מופלא! פרגן וציין בפניה את חשיבות מעשיה. הילדים החליטו לעבוד בקיץ? פרגנו להם והודו להם על כך ואף ראו בכך הזדמנות ללמד אותם מעט על  חיסכון.

שיהיה לכם יום משפחה שמח, חסכוני וכמובן יעיל. 8 הטיפים הפשוטים האלו יכולים להעניק למשפחה שלכם רווחה וצמיחה כלכלית  שכולם ייהנו ממנה לאורך זמן. חג שמח.

אודות אופיר שמואל לכל הכתבות מאת אופיר שמואל
בנוסף אולי יעניין אותך גם
נשמח להכיר מקרוב ולעזור גם לעסק שלך לצמוח
077-7298003
יצירת קשר

מלאו את הפרטים ומומחי דן אנד ברדסטריט
ילוו אתכם במציאת הפתרון שמתאים לכם

פניתך התקבלה,
נציגנו יחזרו אליך בהקדם

דן אנד ברדסטריט

פתרונות מידע גלובליים

צמיחה עסקית

הגנה עסקית

לשכת אשראי

פתרונות בהתאמה אישית

כתבות ומאמרים מקצועיים

כל הזכויות שמורות 2019 © דן אנד ברדסטריט ישראל